Wynajęcie samochodu jest obecnie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli ktoś potrzebuje auta na minuty, wystarczy do tego specjalna aplikacja zainstalowana na smartfonie – nie trzeba podpisywać żadnych umów i kontaktować się osobiście z pracownikami wypożyczalni.

Auto na minuty – na czym to polega?

Wynajem osobowych pojazdów na minuty to forma krótkoterminowego najmu samochodów. Jest to rozwiązanie z powodzeniem funkcjonujące w dużych miastach, gdzie kwestie związane ze sprawnym transportem nabierają szczególnego znaczenia. Mając na względzie własne potrzeby, każdy może zdecydować, co w danej sytuacji opłaca się mu bardziej: transport publiczny, taksówka lub inny tego typu przewoźnik czy też właśnie auto na minuty. Trójmiasto to świetny przykład obszaru miejskiego w Polsce, gdzie z samochodów na minuty korzysta coraz więcej osób. Obsługuje się je z poziomu aplikacji pobranej ze strony wybranego operatora usługi. Aplikacja umożliwia znalezienie wolnego samochodu, otworzenie go oraz zakończenie najmu.

Auto na minuty – dlaczego warto korzystać?

 

Klienci firmy PANEK CarSharing świadczącej usługi z zakresu wynajmu aut podkreślają, że opcja w postaci samochodu na minuty to przede wszystkim wygoda. Poruszanie się po mieście transportem publicznym z reguły nie jest komfortowe z uwagi na tłok. Taksówki są natomiast drogie. W przypadku aut na minuty stawki prezentują się bardzo atrakcyjnie – kierowca płaci za pokonany dystans i czas przejazdu, a dużym udogodnieniem jest to, że może wynająć samochód nawet wtedy, gdy potrzebuje go dosłownie na parę minut. Nie ponosi przy tym wielu opłat, jakie wiążą się z posiadaniem pojazdu na własność – odpowiedzialność za tankowanie, ubezpieczenie oraz serwis spoczywa na usługodawcy. Samochód na minuty idealnie sprawdza się w sytuacji, kiedy ktoś z samochodu korzysta sporadycznie lub w danym momencie nie ma dostępu do swojego auta. Warto także pamiętać o jeszcze jednym ważnym aspekcie – jeden współdzielony samochód zastępuje kilka prywatnych aut, co przyczynia się do zmniejszenia natężenia ruchu w dużych miastach.