Białe zęby to marzenie wielu osób. Szukamy coraz to nowych sposobów, aby nasze zęby wyglądały jak najlepiej.

Białe zęby to marzenie wielu osób. Szukamy coraz to nowych sposobów, aby nasze zęby wyglądały jak najlepiej. Czasami korzystamy z rad znalezionych w sieci na domowe mikstury, czasami decydujemy się udać do specjalisty. Zapraszamy na przegląd najpopularniejszych metod wybielania zębów w domu i w gabinecie.

Wybielanie zębów w domu

Domowe sposoby na białe zęby to zarówno częste i dokładne mycie zębów, jak i nitkowanie. Jednak czasami możemy wykorzystać właściwości poszczególnych roślin czy związków mineralnych. W wybielaniu zębów pomaga między innymi:

  • Ocet jabłkowy – od dawna używamy go jako naturalny środek dezynfekujący. W jego składzie kwas octowy działa bakteriobójczo – właśnie dlatego jest doskonałym sposobem na wybielanie i czyszczenie zębów.
  • Cytryna – domowe lekarstwo na wiele dolegliwości, w tym również na wybielanie zębów! W tym celu należy stworzyć roztwór z soli oraz soku z cytryny i nieco wmasować w zęby.
  • Truskawki – mało kto wie, że zawarty jest w nich kwas oraz substancja ścierna zapewniają doskonały środek czyszczący. Wystarczy zmiażdżyć jedną truskawkę z sodą oczyszczoną i powstała pastę wmasować w zęby.
  • Paska z aktywnym węglem – jest to dość nowy sposób na wybielanie zębów. Najwięcej kontrowersji wzbudza, ponieważ jej kolor jest znacząco inny od pozostałych past. Jednak aktywny węgiel dokładnie doczyszcza zęby i pozostawia je białe na długo.

Wybielanie zębów w gabinecie

Jeśli chcemy zaś uzyskać efekt natychmiastowy i długotrwały, to powinniśmy wybrać się do dentysty. W przychodniach znajdziemy wiele usług wybielających na przykład:

Dlaczego warto wybrać się do specjalisty?

Wybierając domowe sposoby nie do końca wiemy jak nasze zęby czy szkliwa zareagują. Dlatego bezpieczniejszym sposobem jest udanie siędo gabinetu i wybielenie zębów na miejscu. Odpowiednie miejsce możemy znaleźć na wiele sposobów. Jednym z nich jest wyszukanie w sieci np. wpisując Aparaty ortodontyczne Kraków czy konsultacja ortodontyczna Kraków – aby znaleźć przychodnie stomatologiczną.