Szafy sterownicze są ważnym elementem w instalacjach wodnych i nie tylko. Dzięki nim możliwe jest bezobsługowe sterowanie urządzeniami. Szafy zapewniają ponadto bezpieczeństwo pracy i informują o ewentualnych awariach. Poszukujesz szafy sterowniczej, ale nie wiesz, która będzie odpowiednia do Twojej instalacji? Zobacz, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie.

Jak wybrać szafy sterownicze?

Zastanawiasz się, co ma największe znaczenie przy wyborze szaf sterowniczych? Kupując szafę, powinieneś przede wszystkim upewnić się, czy interesujące Cię urządzenie ma wszystkie niezbędne certyfikaty potwierdzające jego jakość. Ważna jest także zgodność z aktualnymi normami. Poza tym dobra szafa sterownicza charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Niezwykle istotna jest również odpowiednia ochrona przed wilgocią i pyłami. Z pewnością nie chcesz, aby urządzenie zaatakowała np. korozja.

Jak rozpoznać wysokiej klasy szafę sterowniczą? Przyjrzyj się przede wszystkim jakości jej obudowy. Jeśli montujesz szafę na dworze, powinna ona być bardzo szczelna, aby nie przedostawała się do środka woda, kurz, owady itp. W przypadku montażu wewnątrz budynku, nie musisz przepłacać za szczelność obudowy – wystarczy taka o IP44.

Przy wyborze szafy sterowniczej koniecznie zwróć uwagę na to, czy jest ona odpowiednia dla Twojej instalacji i określonych warunków pracy. Inne szafy sterownicze są zalecane do budynków, a inne mogą pracować na zewnątrz.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze?

Stoisz przed wyborem szafy sterowniczej? Koniecznie zwróć uwagę na jej wyposażenie. Upewnij się, że odpowiada ono Twoim potrzebom i specyfice instalacji. Znaczenie ma także ilość urządzeń, które ma obsługiwać szafa oraz ich moc. Wyposażenie wewnętrzne mogą stanowić np. styczniki, falowniki, przekaźniki elektryczne. Kluczowe są również sterowniki, m.in. PLC.

Szafy sterownicze – wybierz zaufanego sprzedawcę

Przy wyborze szafy sterowniczej zwróć uwagę nie tylko na specyfikę urządzeń, ale także renomę sprzedawcy. Możesz zapoznać się z opiniami innych klientów. Pamiętaj też, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Wysokiej klasy szafy sterownicze dostępne są w ofercie sklepu internetowego https://sklep-prawm.pl/szafy-sterownicze. Sprzedawca zapewnia profesjonalną obsługę i wsparcie techniczne.

Wybór szafy sterowniczej należy dobrze przemyśleć. Jeżeli weźmiesz pod uwagę nasze rady, na pewno dokonasz właściwego zakupu.