Aromaterapia to prawdziwa sztuka wykorzystywania zapachów do celów terapeutycznych. Jednym z ciekawych i popularnych rozwiązań z tego zakresu jest wosk do kominka, który w wyniku podgrzewania wydziela piękny zapach. Woski zapachowe do kominków dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Czym w zasadzie jest taki wosk i jak należy go używać? Czytaj dalej – odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Czym jest wosk do kominka?

Wosk do kominka to porcja wosku używanego do produkcji świec zapachowych. Jest to wosk nasączony olejkami zapachowymi, np. sojowy. Podobnie jak świeca zapachowa, wosk do kominka po podgrzaniu i rozpuszczeniu uwalnia piękny zapach, wypełniając wnętrze cudownym aromatem. Różnorodność dostępnych zapachów jest tu naprawdę duża. Doskonałym tego przykładem jest chociażby oferta e-sklepu https://www.lillysstories.pl/product-category/woski-zapachowe-do-kominkow/. Przygotowano w niej zapachy na każdą porę roku. Znajdziesz tu zarówno propozycje świąteczne, jak i uniwersalne aromaty kwiatowe i owocowe.

Jak stosować wosk do kominka?

Jak sama nazwa wskazuje, wosk stosuje się w specjalnie do tego celu zaprojektowanym kominku. Jest to naczynie szklane lub ceramiczne, składające się z misy na wosk i miejsca na podgrzewacz. Wystarczy zatem umieścić tealight i wosk w odpowiednim miejscu i podpalić knot. Już po kilku chwilach wosk zacznie się topić, uwalniając jednocześnie swój zapach. Woski do kominka możesz dowolnie mieszać i łączyć, tworząc własne kompozycje zapachowe. Co ciekawe, w kominku możesz stosować także olejki eteryczne, które rozcieńcza się w wodzie i podgrzewa tealightem. Woski zapachowe można stosować wielokrotnie, aż do zwietrzenia zapachu.

Jaki kominek do wosku wybrać – ceramiczny czy szklany?

Kominki ceramiczne mają bardziej klasyczny i tradycyjny wygląd, dlatego pasują do wnętrz utrzymanych w stylu rustykalnym czy vintage. Ciekawą propozycję stanowią wśród nich kominki w kształcie domków, które wprowadzają do pomieszczenia przytulny klimat. Tląca się świeca rozświetla wnętrze takiego domku, a przebijające się przez jego okna i drzwi światło nadaje pomieszczeniu niebywały urok.

Z kolei kominki szklane mają nowoczesny i designerski wygląd, co sprawia, że są idealne do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Szkło pozwala na efektowne zaprezentowanie rozpuszczającego się wosku i świecy tealight, co może być atrakcyjne wizualnie. W ostateczności wybór między kominkiem ceramicznym a szklanym zależy od Twoich indywidualnych gustów i preferencji.

Podsumowując, woski do kominka to jedna z form aromaterapii i prosty sposób na wypełnienie domu pięknym zapachem. Zarówno woski, jak i kominki dostępne są w różnych wariantach. Każdy może więc znaleźć wśród nich opcję dopasowaną do swojego gustu czy wnętrza.