Professional welder welding metal construction parts in industrial workshop.

Jak wybrać uchwyty spawalnicze?

Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze uchwytów spawalniczych? Warto wiedzieć, że powinny one przede wszystkim być idealnie dopasowane do rodzaju urządzenia i jego konstrukcji. Oprócz tego znaczenie ma także moc spawarki. Przy wyborze należy dodatkowo wziąć pod uwagę rodzaj planowanych czynności spawalniczych, długość palnika, a nawet sposób chłodzenia. Sprawdź, jaką konstrukcję ma dany uchwyt, ponieważ decyduje to m.in. o wygodzie użytkowania narzędzia. Nie bez znaczenia są oczywiście parametry techniczne i jakość. Wysokiej klasy uchwyty spawalnicze znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://weldsystem.pl/12-uchwyty-spawalnicze.

Uchwyty spawalnicze – rodzaj chłodzenia

Warto wiedzieć, że uchwyty spawalnicze dzielą się na chłodzone cieczą oraz gazem. W tym drugim przypadku uchwyty są bardzo lekkie i nie obciążają spawacza. Sprawdzają się one przede wszystkim do mniejszych urządzeń. Co ważne, są stosunkowo tanie i pozwalają na dużą mobilność. Z kolei chłodzenie cieczą jest rozwiązaniem bardziej profesjonalnym, pozwalającym na spawanie ciągłe. Może okazać się to przydatne np. w branży przemysłowej i przy wielozmianowej pracy. Gwarantują one znacznie mniejsze zużycie eksploatacyjnych elementów. Poza tym są niezwykle wytrzymałe. Do użytku domowego powinno jednak wystarczyć Ci chłodzenie gazem, zwłaszcza jeśli nie planujesz intensywnych prac.

Jaki uchwyt wybrać?

Przy wyborze uchwytów, niezależnie od rodzaju chłodzenia, warto zwrócić uwagę na ich jakość. Najlepiej wybierać produkty renomowanych marek. Polecane są m.in. uchwyty spawalnicze wykonane na podstawie standardów Binzela. Wyróżniają się one dużą wytrzymałością i ergonomią. Zapewniają doskonałą kontrolę nad urządzeniem i pozwalają na wygodne spawanie w różnych pozycjach.

Przy zakupie warto upewnić się, jaka jest długość danego uchwytu, typ przyłącza oraz obciążalność prądowa.

Wybór uchwytu spawalniczego zależy od wielu czynników. Początkowo może wydawać Ci się trudny, ale jeśli skorzystasz z naszych rad, na pewno znajdziesz odpowiedni uchwyt. Pamiętaj przede wszystkim, aby dostosować go do rodzaju spawarki oraz Twoich potrzeb.