Aktywności sportowe to w przypadku wielu mężczyzn rozrywka, element zdrowego stylu życia albo sposób na walkę ze stresem lub nadwagą. Niezależnie od pobudek, warto zadbać o efektywność treningu – w tym doskonale pomogą nowoczesne akcesoria elektroniczne. Podpowiadamy, co wybrać.

Zegarek Garmin Forerunner

Amerykańska firma Garmin stawia na to, by klient dostał nowoczesny i wielozadaniowy zegarek – funkcjonalny, wytrzymały i o świetnym designie. To dobra inwestycja, która posłuży nawet przez kilka lat. Garmin wspiera sportowców zegarkami wyposażonymi w nawigację – posiadanie GPS to jedna z zalet smartwatcha Garmin Forerunner.

To jedna z flagowych serii marki Garmin. Jest ona dedykowana dla biegaczy, ale śmiało mogą z tych zegarków korzystać także miłośnicy górskich wędrówek czy rowerzyści. Garmin Forerunner posiada wytrzymałą kopertę, która ma elektroniczny i zawsze czytelny ekran odblaskowo-przezroczysty MIP i wytrzymałe szkiełko mineralne. Mnogość funkcji zegarka odpowie na potrzeby wymagającego użytkownika, również profesjonalisty.

Garmin Forerunner posiada m.in. pomiar tętna, moduł GPS, funkcje zaawansowanej dynamiki biegu i jazdy rowerem, pomiar długości kroku, pomiar czasu kontaktu z podłożem, funkcję symulatora wyścigu, a także asystenta… odpoczynku.

Telefon Samsung – Galaxy S21

Większości z nas smartfon towarzyszy przez cały dzień – także w czasie aktywności sportowych i treningów. Jaki telefon sprawdzi się podczas biegania, jazdy na rowerze i nartach czy podczas wspinaczek górskich? Z pewnością dobry smartfon dla aktywnych powinien być wodoodporny i pyłoszczelny – jak telefon Samsung czy Xiaomi z poziomem ochrony IP 67 lub IP 68.

Taki smartfon to dobre urządzenie do monitorowania osiągnięć sportowych – pozwolą na pomiar dystansu, prędkości, czasu czy liczby spalonych kalorii. Jeśli uprawiasz sporty ekstremalne, rozważ zakup smartfona pancernego, który spełnia wymogi standardu IK07 i jest odporny na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne.

Kamera sportowa

Elektroniczne gadżety dla sportowców oparte na technologiach, które ułatwią trening, są dużą pomocą podczas aktywności. Należą do nich m.in. pulsometr czy nowoczesny smartwatch. Jeśli dodatkowo chcesz zapisać swoje wyczyny, mieć pamiątkę z treningów lub prowadzisz sportowy vlog, przyda się kamera sportowa. Można ją zamontować do ciała albo do kasku – wybór modeli jest bardzo duży. Są kamery dla amatorów, jak i zawodowców. Zarówno dla sportowców, jak i dla fanów aktywnego wypoczynku i zwiedzania będzie doskonałym wyborem!