Przyjęło się, że każdy dżentelmen powinien posiadać choć jeden czasomierz, który uzupełni stylizację dowolnego typu. Wybór odpowiedniego wariantu, jeśli chodzi o zegarki męskie, nie należy jednak do najłatwiejszych zadań. Ozdoba noszona na nadgarstku może posiadać szereg funkcjonalności niekoniecznie pasujących do indywidualnych potrzeb. Jak zatem wybrać właściwy model?

Zegarki męskie – na elegancko czy może sportowo?

Zakup czasomierza to inwestycja, która powinna być dokładnie przemyślana pod wieloma względami. W pierwszej określ jego styl. Zegarki męskie nie zawsze pasują do każdej stylistyki. Przykładowo, model sportowy niekoniecznie zaprezentuje się dobrze w towarzystwie garnituru. Nim podejmiesz ostateczną decyzję, uwzględnij, jaki typ ubioru preferujesz na co dzień.

Jeśli posiadana garderoba składa się z szeregu koszul, a garnitur zakładasz częściej, niż kilka razy w roku na specjalne okazje, możesz wybrać klasyczny elegancki model ze skórzanym paskiem. Biznesowy styl nie lubi rzucających się w oczy dodatków. W jego przypadku prostota to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Większe pole do popisu daje sportowa stylizacja. Pasujące do niej czasomierze charakteryzują się dużym zróżnicowaniem kolorystycznym, ale i nie tylko. Wśród nich znajdziesz też smartwatche dla wszystkich zwolenników nowoczesnych technologii.

Dopasuj funkcje zegarka męskiego do własnych potrzeb

Kolejną kwestią są funkcje oferowane przez zegarki męskie, które również należy dopasować do indywidualnego stylu oraz sposobu bycia. Jeśli regularnie przebywasz w podróży i zwiedzasz nowe miejsca, przyda się opcja dual time. Pozwala mierzyć czas w różnych strefach czasowych. A może czasomierz ma towarzysz Ci w trakcie treningu? Jeśli tak, wskazany jest chronograf dający więcej możliwości precyzyjnego odmierzania sekund, minut i godzin.

Niezależnie jakich funkcji potrzebujesz, pamiętaj o w pełni czytelnej tarczy zegarka. Dobrze, jeśli zostanie utrzymana w kontrastujących ze sobą kolorach, dzięki którym odczytanie godziny nie przysporzy problemów. Z kolei chcąc użytkować zegarek w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, zwróć uwagę m.in. na poziom wodoszczelności.