Wkrótce zamieszka w Twoim domu szczenię? A może jesteś hodowcą? W obu przypadkach z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pies otrzymywał wysokiej jakości pokarm. Jaka karma będzie dla niego najlepsza? Podpowiadamy.

Czym karmić szczeniaka?

Prawidłowe żywienie szczeniaka jest kluczowe dla jego rozwoju. Warto mieć świadomość tego, że nie każda karma dla dorosłych psów będzie właściwa dla Twojego podopiecznego. Może ona mieć zbyt mało niektórych składników odżywczych. W związku z tym najbezpieczniej jest wybierać produkty przeznaczone dla szczeniąt. Poza tym musisz pamiętać, że nie wolno Ci karmić szczeniaka resztkami ze stołu. Mogą one poważnie zaszkodzić pupilowi i doprowadzić np. do choroby nerek. Uważaj także z nadmierną ilością przysmaków. Powinny one być jedynie małym urozmaiceniem diety i nagrodą za dobre zachowanie.

Sucha czy mokra karma dla szczeniąt?

Zastanawiasz się, jaka karma dla szczeniąt będzie odpowiednia dla Twojego psiaka? Nie wiesz, czy wybrać mokrą, czy suchą karmę? Suche pożywienie jest bardzo wygodne i stosunkowo ekonomiczne. Warto jednak przynajmniej częściowo opierać dietę na mokrej karmie. Zawiera ona mało węglowodanów i nawadnia organizm. Pamiętaj także, że w przypadku bardzo młodych szczeniaków mokre pożywienie jest wręcz niezbędne. Jeśli zdecydujesz się na suchą karmę dla malucha, rozmocz ją w wodzie.

Bezzbożowa karma dla szczeniąt

Zależy Ci na wysokiej jakości karmie dla szczeniąt? Doskonałym rozwiązaniem jest bezzbożowa karma, która spełnia potrzeby mięsożerców. Nie zawiera ona pszenicy i innych zbóż, które mogą prowadzić m.in. do alergii i nietolerancji pokarmowych. Poza tym jest ona uboga w węglowodany. Warto zdecydować się np. na karmę Rafi, którą wyróżnia wysoka zawartość mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego.

Jak widać, żywienie szczeniaka jest bardzo ważne. Na rynku dostępne są różne karmy i warto umieć wybrać tę właściwą. Jeśli weźmiesz pod uwagę nasze wskazówki, Twój podopieczny na pewno będzie odpowiednio odżywiony.