New beautiful house lit by lanterns at night

Zastanawiasz się, jakie oświetlenie zewnętrzne będzie najlepsze w przypadku Twojego domu? Bez wątpienia jest to bardzo ważna kwestia. Oświetlenie elewacji ma znaczenie zarówno estetyczne, jak i praktyczne. Nie wiesz, na co się zdecydować? Podpowiadamy, jakie rozwiązania mogą być dla Ciebie najlepsze.

Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne

Interesuje Cię nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu? Do elewacji świetnie mogą sprawdzić się lampy solarne, które są bardzo ekologiczne, a zarazem także ekonomiczne. Światło wytwarzane jest w wyniku pobierania energii słonecznej, więc to naprawdę przyszłościowa opcja. Oczywiście musisz liczyć się z tym, że w pochmurne dni ich działanie może być nieco mniej efektywne. Alternatywą czy też dodatkowym źródłem światła mogą być lampy LED albo halogeny.

Kinkiety do elewacji – oświetlenie zewnętrzne domu

Jeśli szukasz odpowiednich lamp, rozważ zakup kinkietów do elewacji. Oświetlenie zewnętrzne domu tego typu cieszy się ostatnio dużą popularnością. Bez wątpienia w ten sposób znacznie wzbogacisz i uatrakcyjnisz przestrzeń wokół swojego domu. Kinkiet może podkreślić charakter budynku, a także wyeksponować wybrane przez Ciebie elementy. Poza tym odpowiednio dobrany, solidny kinkiet na zewnątrz z pewnością posłuży Ci bardzo długo i będzie odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Warto wiedzieć, że wysokiej jakości kinkiet na elewację znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://luxar.com.pl/kinkiety-elewacyjne.

Kinkiet elewacyjny LED

Jeżeli chcesz zakupić lampę LED, kinkiet elewacyjny może być dobrym rozwiązaniem. To energooszczędna lampa, która zużywa do 90% mniej energii niż lampy z tradycyjnymi żarówkami. W związku z tym oszczędzasz pieniądze, ale także chronisz środowisko. Poza tym nie trzeba czekać, aż się rozgrzeje, a jednocześnie nie musisz obawiać się, że żarówka Cię oparzy. Co więcej, kinkiet ledowy na pewno posłuży Ci przez wiele lat mimo różnych warunków atmosferycznych.

Jak dobrać oświetlenie na elewację?

Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, wybierając lampy na elewację domu? Przede wszystkim warto dowiedzieć się, jaką klasę szczelności IP mają wybrane przez Ciebie modele. Dotyczy to zarówno przedostawania się wody, jak i pyłu do środka lampy. Jeśli oświetlenie nie będzie zadaszone, warto zdecydować się na klasę o IP minimum 65. Istotny jest także wybór barwy światła na elewację. Dużo zależy oczywiście od Twoich preferencji, a także rodzaju budynku. Zazwyczaj jednak najlepiej sprawdzają się ciepłe barwy.