W okresie pandemii bardzo popularne stały się usługi prawne oferowane przez internet. Czy to dobry wybór także dzisiaj? Sprawdzamy zalety i wady obsługi prawnej online i doradzamy, kiedy warto jednak zdecydować się na pomoc prawnika stacjonarnie, w jego kancelarii.

Dlaczego warto skorzystać z usług prawnych online?

Usługi prawne online to przede wszystkim duża wygoda, ponieważ można skorzystać z nich w dowolnym miejscu, gdzie mamy dostęp do internetu.

To powoduje, że są one świetną propozycją dla osób, które nie mają czasu na wizytę w kancelarii albo po prostu nie mają jej w okolicy, więc dojazd wiązałby się wtedy z dużą stratą czasu.

Internetowe usługi prawnej dają również możliwość szybkiego otrzymania wsparcia, ponieważ prawnik może zająć się sprawą już w ciągu 24 godzin. Dzięki temu odpowiedzi na swoje pytania dotyczące konkretnej sprawy czy też konkretne dokumenty można otrzymać w rekordowo szybkim tempie.

Jakie usługi prawne są oferowane przez internet?

W internecie można skorzystać z pełnej gamy usług prawnych. Najczęściej są to usługi jak:

  • Doradztwo prawne – prawnik oferuje wtedy porady prawne dla klientów, pozwalając im na uzyskanie wyczerpującej odpowiedzi w konkretnej sprawie. Wtedy można przekazać do niego dokumenty, które jej dotyczą, a także swoje zapytania. To najczęściej zlecana usługa prawna online.

  • Przygotowanie pism – przez internet kancelaria prawna może również przygotować dla swojego klienta potrzebne dokumenty, na przykład pisma procesowe, przedprocesowe, pozwy, umowy, wnioski, regulaminy, odpowiedzi.

  • Analiza pism – kolejną usługą dostępną w internecie jest przeprowadzenie analizy oraz opiniowania pism prawnych. W tym przypadku usługa ta polega na przekazaniu prawnikowi dokumenty, a następnie na jego analizie pod kątem prawnym. Można dowiedzieć się, czy konkretna umowa jest korzystna, zawiera zapisy niedozwolone.

Czy warto korzystać z usług prawnych przez internet?

Zasadniczo usługi prawne online są bardzo wygodnym rozwiązaniem, ale należy pamiętać o tym, że mają one również pewne wady.

Usługi prawne prowadzone stacjonarnie dają przede wszystkim możliwość kontaktu z prawnikiem osobiście, więc na miejscu można bez problemów dopytać o wszystkie szczegóły sprawy bez dodatkowych opłat. Korzystając z pomocy prawników stacjonarnie, można też zlecać usługi polegające na reprezentacji w urzędach, firmach, sądach.

Gdy poszukiwany jest doświadczony adwokat Radom – https://mikolajwachowicz.pl/ oferuje dostęp do kancelarii, gdzie można otrzymać szybkie wsparcie w różnych sprawach. Adresy radomskich kancelarii adwokackich można znaleźć w internecie.