Styl streetwear stawia przede wszystkim na wygodę i bycie sobą. Inspirowany modą uliczną hip-hopowców rodem z lat 80. wykorzystuje luźne kroje, by podkreślić Twój indywidualny styl i dać Ci pełną swobodę na co dzień. Obowiązkowym punktem każdej męskiej ulicznej stylówki jest bluza z kapturem typu hoodie. W naszym dzisiejszym poradniku podpowiemy Ci, jak z jej pomocą skomponować prawdziwy streetwearowy look!

Bluzy streetwear – z czym najlepiej je łączyć w codziennych stylizacjach?

Popularny hoodie, zwany też w naszym kraju kangurem, to luźna, wygodna bluza z kapturem zakładana przez głowę. Na brzuchu posiada również dużą kieszeń – stąd wzięła się właśnie nazwa „kangur”. Hoodies przebojem wkradły się do amerykańskiej subkultury ulicznej. Bluzy streetwearowe zaczęli nosić hip-hopowcy, raperzy, grafficiarze czy zwykli, uliczni chuligani. Kaptur nie tylko pozwalał ukryć twarz i włosy, ale również odróżniał członków subkultury od reszty tłumu. Dzisiaj hoodies stały się jednym z najwygodniejszych i najchętniej wybieranych elementów garderoby. To też obowiązkowy punkt looku w stylu ulicznym. Z czym można je więc łączyć?

Klasyka gatunku – bluza streetwearowa i wygodny dres

Bluzy streetwear do niczego nie pasują tak bardzo, jak do spodni dresowych. Taka stylówka zapewni Ci wygodę zawsze, gdy będziesz tego potrzebował. Komplet hoodie plus dres to wręcz pochwała swobody, która pozwoli Ci być sobą każdego dnia!

Stylowa moda uliczna? Bluza hoodie z jeansową kurtką!

Szukasz nieco bardziej szykownego rozwiązania na randkę czy wyjście z przyjaciółmi, które jednocześnie pozwoli Ci być sobą? Postaw na sprawdzone połączenie streetwearowej bluzy i kurtki jeansowej! Taki komplet nie tylko ochroni Cię przed chłodem, ale będzie również wyglądać niezwykle stylowo.

Niezbędnik każdego streetwearowca – bluza i czapka snapback

Uliczny total look nie byłby kompletny bez czapki typu snapback, czyli takiej z prostym daszkiem. Jeśli założysz na siebie bluzę hoodie, a na Twojej głowie znajdzie się czapka z daszkiem, bądź pewien, że nie tylko będzie Ci wygodnie, ale będziesz też wyglądać po prostu rewelacyjnie!