Kupiłeś nowy telefon i chcesz ochronić go przed skutkami ewentualnego upadku? Mądre posunięcie. Jak zapewne wiesz, im więcej będziesz myślał, że się może zniszczyć, tym większe jest prawdopodobieństwo, że w końcu upadnie na podłogę. To tzw. złośliwość rzeczy martwych. Dlatego dobrze zabezpieczyć go od razu po zakupie, aby nie kusić losu. Warto zatem sięgnąć po case na telefon. Czytaj dalej i sprawdź, jak dobrać taki, który będzie najlepiej chronił Twojego smartfona.

Do czego może służyć case na telefon?

Case na telefon, inaczej zwany etui, może spełniać kilka zadań. Oprócz zabezpieczenia w razie upadku czy uderzenia może być także niezwykle funkcjonalny. Niektóre modele mają specjalne podstawki lub zaczepy, dzięki którym jesteś w stanie łatwiej używać smartfona, np. bez konieczności trzymania go w dłoniach. Jednak takie gadżety są najmniej przydatne i nie zwiększają bezpieczeństwa.

Podstawowym celem etui jest ochrona urządzenia przed ewentualnym zniszczeniem. Przecież chyba nie chcesz zapłacić kilkuset złotych, a w niektórych wypadkach znacznie więcej, za naprawę nowiutkiego telefonu? Niestety części w serwisach, które zajmują się naprawą, potrafią kosztować fortunę. Dlatego nie kuś losu i zastosuj specjalny, sprawdzony case na telefon. Szukasz najlepszych produktów? Sprawdź ofertę e-sklepu My Case, gdzie znajdują się wysokiej jakości pokrowce na różne modele.

Jak wybrać najlepszy case na telefon?

Chcąc wybrać odpowiednie etui na smartfona, powinieneś zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z nich jest jego wielkość. Im bardziej otula Twój telefon, tym samym lepiej go zabezpiecza. W środku, od strony, która przylega do jego tzw. plecków, powinno znaleźć się dodatkowe zabezpieczenie lub przynajmniej usztywnienie. Dzięki niemu podczas upadku urządzenie nie pęknie. Szczególnie jeśli jego obudowa została wyprodukowana z delikatnego tworzywa.

Postaw na 360 stopni, czyli pełną ochronę swojego smartfona!

Case na telefon musi być wygodny, gdy trzymasz go w dłoni i nie może być śliski. W przeciwnym wypadku, mimo ochrony, może Ci wypaść i narazić na zniszczenie drugą stronę, czyli ekran. Żeby temu zapobiec, możesz postawić na etui typu „full protection 360”. To nie tylko case na sam tył urządzenia, ale także jego przód, wraz z hartowanym szkłem ochronnym na ekran.

Takie etui zazwyczaj nie wpływa znacząco na grubość telefonu – za to idealnie go zabezpiecza z każdej możliwej strony. Da Ci też pewność, że w razie upadku nic się w nim nie uszkodzi. Jeśli pęknie szkło od etui, można je wymienić, jednak Twój ekran pozostanie bez żadnej rysy.