O tym, że środki czystości, które dostępne są za zachodnią granicą, są lepsze niż te sprzedawane w Polsce, słyszał chyba każdy. Chemia niemiecka uznawana jest za produkt o wyższej jakości i większej wydajności, a wiele osób kupuje ją regularnie. Czy słusznie? Czy chemia niemiecka rzeczywiście różni się od polskiej? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Czy chemia niemiecka jest lepsza? Badania rozwiewają wątpliwości

Trudno się dziwić, że wiele osób ma wątpliwości co do tego, czy chemia niemiecka jest lepsza niż polska. Choć powszechnie uważa się, że Niemcy mają lepsze samochody, słodycze, ubrania czy kosmetyki, to zwykle trudno poprzeć to jakimiś solidnymi argumentami. Co ciekawe, z chemią jest inaczej. Badania przeprowadzone przez Instytut Badawczy ABR Sesta potwierdziły, że środki czyszczące, które pochodzą z Niemiec, często faktycznie charakteryzują się lepszym składem niż te, które sprzedaje się w Polsce.

Warto zaznaczyć, że choć wnioski te nie napawają optymizmem, to z czasem sytuacja powinna się zmienić. Unia Europejska już od dawna stara się uchwalić przepisy, które będą ujednolicać składy produktów sprzedawanych we wszystkich należących do niej krajach.

Czym różni się chemia niemiecka od polskiej?

Różnice między chemią niemiecką a chemią polską dotyczą przede wszystkim składu. Zaobserwowano, że w tej pierwszej znajduje się więcej składników aktywnych, które odpowiadają za skuteczność produktu. Co więcej, uważa się, że preparaty zagraniczne są wydajniejsze, przez co można używać ich mniej, a jedno opakowanie wystarcza na dłużej. To istotny fakt, który przekłada się na ceny – jeśli opakowanie chemii niemieckiej jest droższe, ale wystarczy na dłużej, to może okazać się, że realnie preparat jest nawet tańszy niż ten dostępny na polskim rynku.

Chemia niemiecka –po jakie marki warto sięgnąć?

Choć w Polsce nie brakuje sklepów z chemią niemiecką, to warto pamiętać o tym, by zwracać uwagę na ich ceny i oferowane przez nie marki. Gdzie znaleźć dobrą chemię i które marki warto wypróbować? Oto kilka sprawdzonych produktów, które znaleźliśmy w sklepie Hurtownia Chemiczna:

– żele i proszki do prania marek Dash, Gallus, Enzo czy Der Waschkönig,

– płyny do płukania marek Lenor i Softlan,

– kapsułki do zmywarki marek Fairy i Gut & Gunstig.

Chemia niemiecka nie bez przyczyny uważana jest za lepszą od polskiej. Do czasu, aż nie powstaną przepisy, które to zmienią, z pewnością warto po nią sięgać.