Samo słowo “chirurgia” nie kojarzy się raczej z niczym przyjemnym, a gdy dodamy do niego wyraz “stomatologiczna”, to dopiero zaczyna wiać grozą, nieprawdaż? Niestety, bywa w życiu i tak, że trzeba poddać się tego rodzaju zabiegom, bo – jak powszechnie wszystkim nam wiadomo – zdrowie jest najważniejsze, ma się je tylko jedno i trzeba o nie dbać. Chirurgia stomatologiczna Gdynia – gdzie się udać i dlaczego właśnie tam?

Jakiego zabiegu potrzebujesz?

Chirurgia stomatologiczna Gdynia” to bardzo ogólnikowe pojęcie – kryje się pod nim wiele różnych zabiegów, a każdy z nich adresowany jest do pacjenta z konkretnym problemem. Chirurgia stomatologiczna Gdynia obejmuje:

  • hemisekcję (jest to zabieg, podczas którego odseparowuje się i usuwa nieodwracalnie uszkodzone części korony oraz korzenia zęba, które nie mogą podlegać już zachowawczemu leczeniu. Pozostałe fragmenty zęba własnego pacjenta posłużą później jako fundament do odbudowy protetycznej);
  • uzupełnianie ubytków w uzębieniu poprzez wszczepianie implantów zębowych;
  • odbudowę kości;
  • zamykanie i podnoszenie zatoki szczękowej;
  • szycie zębodołu;
  • badania histopatologiczne;
  • dłutowanie zębów;
  • przeszczepy tkanek miękkich;
  • resekcje wierzchołka korzenia;
  • ekstrakcje zębów (np. chirurgiczne usuwanie ósemek – dość popularny zabieg)

Pewnie znalazłyby się jeszcze inne zabiegi, których nie udało mi się tutaj wymienić. Najważniejszym jest znalezienie dobrego stomatologa – takiego, który zna się na swoim fachu, potrafi trafnie postawić diagnozę i zaproponować skuteczny plan leczenia, a przy tym wszystkim dobrze by było, aby wizyty u niego nie rujnowały Twojego domowego budżetu. Czy tak w ogóle się da?

Wybierz stomatologa świadczącego szeroki zakres usług

O ile nie przydarzył Ci się żaden przykry incydent lub wypadek, to zakładam, że na swoje problemy stomatologiczne pracowałeś dość długo. Nie wystarczy jedynie szczotkować zębów dwa razy dziennie – trzeba regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny! Musisz zaprzyjaźnić się ze swoim dentystą, gdyż powinieneś go odwiedzać kilka razy w ciągu roku! Dlatego uważam, że najlepiej jest wybrać taki gabinet, który specjalizuje się nie tylko w chirurgii stomatologicznej Gdynia, ale może poszczycić się sukcesami również w innych dziedzinach – tak, abyś miał dentystę dla siebie i swojej najbliższej rodziny w jednym miejscu. Zwróć uwagę, aby gabinet oferował wykonywanie zdjęć RTG – dzięki temu zaoszczędzisz w przyszłości mnóstwo czasu. Stomatologia dziecięca czy ta skierowana do seniorów będzie znacznie różnić się od tej dla dorosłych – liczy się w tym przypadku podejście stomatologa oraz jego doświadczenie. Wybierz mądrze!

Mam dla Ciebie sprawdzony namiar

Jeśli pochodzisz z Gdyni lub niedalekich okolic (Sopot, Gdańsk, Chwaszczyno, Rumia, Reda), to mam dla Ciebie sprawdzony super gabinet dentystyczny – mieści się on na ulicy Nowodworcowej w Gdyni. Nie musisz martwić się o dojazd – do dyspozycji pacjentów oddano tam przestronny parking. Kilkuletnie doświadczenie w pracy z pacjentem, ponad 3000 zadowolonych osób z wyleczonymi zębami, ok. 4500 porad i zabiegów rocznie – wszystkim tym może poszczycić się wąskie, 10-osobowe grono doświadczonych stomatologów. Chirurgia stomatologiczna Gdynia, wszczepianie implantów i leczenie kanałowe to tylko niektóre ze świadczonych przez nich usług – gwarantuję, że ci ludzie będą w stanie rozwiązać każdy problem natury stomatologicznej. Zajrzyj na stronę www.dentystagdynia.pl i zapoznaj się ze szczegółową ofertą tego miejsca. Zapewniam, że będziesz zadowolony!