Czystość to stan docelowy w wielu miejscach, a nie wszędzie łatwo ją utrzymać przez dłuższy czas. Zamiast odpuszczać, warto poszukać skutecznych rozwiązań, które pozwolą na efektywne sprzątanie. Poznaj szorowarki i ich możliwości.

Problem z dbaniem o czystość na dużych powierzchniach

Czyszczenie podłóg na dużych powierzchniach może sprawiać trudność. W biurach, galeriach handlowych czy też szkołach przestrzenie są zbyt duże, by poradził sobie z nimi zwykły mop. To właśnie w takich wnętrzach szczególnie przydatne okazują się szorowarki.

Szorowarka jest praktycznym sprzętem przydatnym w miejscach, w którym potrzebne jest szybkie oraz efektywne czyszczenie dużych powierzchni. Urządzenie wykorzystuje szczotkę zasilaną silnikiem oraz preparat czyszczący. W połączeniu z naciskiem szorowarka może usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia w szybkim tempie.

Zaletą szorowarek jest brak kontaktu z zabrudzeniami przez osobę obsługującą maszynę oraz efektywne usuwanie zanieczyszczeń. System dozujący pozwoli dozować dokładnie tyle detergentu, ile jest potrzebne, a odpowiedni nacisk zwiększa skuteczność czyszczenia.

Jak wybrać szorowarkę?

Urządzenia firmy Numatic dostępne na stronie https://szorowarki24.pl/kategoria-produktu/szorowarki/ dostosowane są do różnych potrzeb. Mniejsze maszyny sprawdzą się w warunkach domowych czy też małych pensjonatach. Z kolei do czyszczenia ogromnych powierzchni, takich jak galerie handlowe czy też szkoły przydadzą się rozbudowane szorowarki. Takie modele posiadają też miejsce do siedzenia.

Szorowarki różnią się od siebie pod względem gabarytów, możliwości względem szorowanej powierzchni, ceny sprzętu oraz wielkości pojemnika. Cena zależna jest zwykle od wielkości urządzenia. Warto jednak pamiętać, że nie każdemu potrzebna jest szorowarka największych rozmiarów. Istotną kwestią jest również rodzaj zasilania. Do wyboru są szorowarki akumulatorowe, czyli zasilane na baterie oraz sprzęty podłączane do sieci. Urządzenia akumulatorowe sprawdzą się w miejscach, w których dostęp do prądu jest utrudniony lub w obsłudze sprzętu może przeszkadzać kabel.

Jak używać szorowarki?

Szorowarka to praktyczne i łatwe w obsłudze urządzenie, które nie powinno nastręczać trudności. Jest gotowe do pracy nawet w trudnych warunkach, ale warto pamiętać o kilku zasadach użytkowania, które przedłużą trwałość sprzętu oraz efektywność jego pracy.

Po pierwsze, przed użyciem szorowarki usuń z czyszczonej powierzchni duże elementy takie jak stłuczone szkło, kamienie czy nakrętki. Ostre elementy mogą uszkodzić urządzenie. Po drugie, po zakończeniu pracy usuń brudną wodę z szorowarki. Zalegające zanieczyszczenia będą stanowiły pożywkę dla bakterii. Po trzecie, do czyszczenia używaj środków czyszczących przeznaczonych do takiego sprzętu. Nieodpowiednie detergenty mogą negatywnie wpłynąć na działanie sprzętu. Po czwarte sprawdzaj zużycie szczotki i wymieniaj ją, gdy jest zużyta. I po piąte – sprawdzaj też, w jakim stopniu zużyta jest listwa ssąca. Postrzępiona lub popękana może zostawiać ślady po niezebranej wodzie, co negatywnie wpłynie na wydajność urządzenia.