water splash isolated on white background

Zdrowa i smaczna woda z kranu. Czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak. Wystarczy zainwestować w dobrej jakości zmiękczacz do wody. Twarda woda oznacza powstawanie kamienia. A ten osadza się na domowych sprzętach, skracając ich żywotność. Sprawdź, jak raz na zawsze pożegnać się z twardą wodą w swoim domu, poprawić jej smak oraz skład – z korzyścią dla Twojego zdrowia!

Czym są zmiękczacze do wody?

Zmiękczacze do wody to urządzenia mające na celu redukcję twardości wody. Większość z dostępnych na rynku urządzeń działa na zasadzie wymiany jonowej, gdzie jony wapnia i magnezu są zamieniane na jony soli. Zmiękczacz zazwyczaj jest podłączany do systemu wodociągowego, a proces jego instalacji obejmuje umieszczenie go na trasie przepływu wody.

Jakie cechy warto wziąć pod uwagę przy zakupie zmiękczacza do wody?  Bezawaryjność, długotrwałe działanie, jakość wykonania i niskie koszty eksploatacji.

Dlaczego warto zmiękczać wodę?

Zmiękczanie wody przynosi liczne korzyści, i to nie tylko dla nas samych. Prócz poprawy smaku i zapachu wody miękka woda jest łagodniejsza dla skóry i włosów. Miękka woda to także oszczędności finansowe wynikające z dłuższej żywotności domowych sprzętów. Pralki, bojlery, czajniki czy zmywarki bardzo „nie lubią się” z twardą wodą. Osadzający się w nich kamień zmniejsza efektywność ich działania i trwałość. Mimo że zmiękczacze usuwają kamień, nie zmieniają one organicznych i chemicznych właściwości wody. Stabilizują jej pH, poprawiają smak oraz rozpuszczalność tlenu.

Jakie są korzyści używania zmiękczacza?

Jest ich naprawdę wiele, ale najważniejsze z nich to:

– lepszy smak i zapach wody,

– redukcja kosztów związanych z wymianą części i naprawami domowych urządzeń (wydłużenie ich żywotności),

– ochrona przed korozją,

– zapobieganie przedwczesnej konieczności wymiany instalacji wodnych,

– obniżenie rachunków za energię dzięki szybszemu podgrzewaniu wody w bojlerach i centralnym ogrzewaniu,

– mniej nieestetycznych plam i osadu na zlewach, umywalkach, blatach, kafelkach i w toaletach,

– zmniejszenie kosztów związanych z zakupem detergentów.

Metody na zmniejszenie twardości wody

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się twardej wody w swoim domu. To m.in. wymiana jonów, metoda odwróconej osmozy czy poprzez użycie specjalnych środków chemicznych. Metody są często jednak bardzo kosztowne, inwazyjne i niejednokrotnie mogą powodować skutki uboczne. Warto więc wziąć pod uwagę magnetyczny zmiękczacz do wody marki ZEPTER, dostępny w ofercie https://zepsklep.pl/Zmiekczacz-do-wody-c70. Wykorzystuje on pole elektromagnetyczne. Usuwa z wody kamień kotłowy, wykorzystując do tego wyłącznie prawa natury.

Czy to już czas na zakup zmiękczacza?

Nie wiesz, czy powinieneś zakupić zmiękczacz? Przed podjęciem decyzji, warto sprawdzić poziom twardości wody w swoim gospodarstwie domowym. W tym celu wystarczy pobrać jej próbkę i oddać do analizy. Można też użyć specjalnego testera. O twardości wody świadczy też intensywne osadzanie się kamienia na armaturze czy zacieki na naczyniach. To znaki, że najprawdopodobniej czas na inwestycję w zmiękczacz do wody.