Widziałeś kiedyś nagrania przedstawiające pułapki na myszy o różnej konstrukcji? W większości z nich daje się zauważyć ogromną ciekawość tych gryzoni. Wystająca ponad powierzchnię, otwarta rura studzienna, wieńcząca studnię głębinową, wydaje się być jednym z takich miejsc, które mogą potencjalnie przyciągać myszy i inne drobne zwierzęta. Głowica do studni jest dokładnie tym elementem, którym powinieneś zakończyć kolumnę rur, separując studnię od niesprzyjającego otoczenia zewnętrznego. Sprawdź, dlaczego i zobacz, jaką głowicę do studni warto wybrać.

Głowica do studni – pierwszy stopień ochrony pompy

Zwierzęta to nie jedyne zagrożenia czystości studni głębinowej, które mogą nadejść z powierzchni. Wiatr nawiewa nieustannie piach, pyłki, nasiona, fragmenty roślin, owady lub sierść, które bezpowrotnie do niej wpadają. Bywają one bardziej zabójcze dla Twojej pompy głębinowej, niż zanieczyszczenia pochodzące z gruntu – te bowiem możesz zatrzymać siatką studzienną i innymi filtrami, podczas gdy wiele z wpadających przez rurę trafia prosto do pompy. Widzisz zatem, że bez niej trudno się obejść.

Inne zalety stosowania głowicy do studni 

Poza zatamowaniem potoku niepotrzebnych drobin różnego pochodzenia, głowica do studni zapewnia bezpieczeństwo. M.in. zapobiega możliwości zatrucia wody.

Gumowa, plastikowa, czy metalowa – jaka głowica do studni będzie najlepsza? 

Każda z nich będzie dobra, choć oczywiście wyróżniają je odmienne zalety. Metalowa jest najtrwalsza, jednak również najkosztowniejsza. W przypadku jej wyboru, zwróć uwagę na to, aby była wykonana z ocynkowanej lub nierdzewnej stali – inaczej szybko ulegnie korozji, tracąc swoje zastosowanie. Temu problemowi nie podlegają głowice do studni plastikowe ani gumowe, jednak należy zauważyć, że ich wytrzymałość jest odpowiednio mniejsza. Z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego z kategorii  https://rurystudzienne.pl/glowice_studzienne sklepu internetowego Rury Studzienne.

Jak powinna być skonstruowana głowica do studni?

Głowicę przykręca się do rury studziennej, w którym to procesie uszczelka rozpręża się, uszczelniając wylot. Mimo to, w głowicy powinny być pozostawione otwory, przez które będziesz mógł przeprowadzić przewód elektryczny lub peszel. Niektóre głowice do studni wyposażone są w haczyk do zamocowania pompy. Nie zapomnij sprawdzić, czy wybrany produkt ma atest higieniczny i może być wykorzystany przy wodzie pitnej.