pozytywka na chrzestWydarzenie, jakim jest chrzest święty, to bardzo podniosłe i ważne przeżycie, które zostawia trwały ślad w życiu małego katolika. Niestety najczęściej wydarzenie to nie jest pamiętane przez samo dziecko, ale bez wątpienia rodzice i rodzice chrzestni są nośnikiem wspomnień i opowieści w późniejszym czasie. W dniu chrztu to oni przeżywają stres związany z ceremonią, a następnie dbają o rozwój duchowy malucha i opowiadają o tym skaramencie swoim pociechom, kiedy są już wystarczająco duże. Aby było możliwe łatwiejsze przywołanie miłych wspomnień oraz przybliżenie im tego dnia jak najwierniej, goście często kupują pamiątki z okazji chrztu, które zostają z dzieckiem na długie lata. Jedną z oryginalnych tego typu pamiątek jest pozytywka.

Elegancki i stylowy upominek

Pozytywka to niewątpliwie przedmiot, który kojarzy się z zabawą, dziecięcą beztroską i niewinnością. Motyw pozytywki jest silnie widoczny w bajkach oraz baśniach i nierzadko niesie ze sobą pewną tajemnicę skrywaną w związku z jej historią. Niewielkie rozmiary i jej kształt sprawiają, że jest to niezwykle urokliwa zabawka, którą pokocha każde dziecko i wprawi niejednego rodzica w zachwyt.

Pozytywka z biżuteryjnymi dodatkami, bogato zdobiona kamieniami ozdobnymi, cyrkoniami czy kryształkami wygląda wręcz jak małe, błyszczące i mieniące się dzieło sztuki. Jest świecąca, pełna detali i szczegółów, które cieszą oko. Wyszukana estetyka, dbałość o szczegóły i solidność wykonania tworzą niepowtarzalny, klimatyczny charakter.

Różnorodne kształty pozytywek

Fantazyjne kształty pozytywek sprawiają, że są one produktem niczym z bajki. Mogą przyjąć subtelną, romantyczną i filigranową formę – wówczas idealnie sprawdzą się jako prezent dla dziewczynki lub kobiety. Ukryty w środku mechanizm, który uwalnia cudowną melodię wzmacnia jeszcze bardziej uroki pozytywki. Najczęściej spotykana i niezawodna jest pozytywka baletnica, która przyjmując pozę pełną gracji, kręci się wokół własnej osi w rytm muzyki, tańcząc balet pełen pasji i zaangażowania. Smukłe kształty podkreślają delikatność i dodają wdzięku. Taka pozytywka idealnie nadaje się jako prezent na chrzest czy osiemnaste urodziny – jako symbol dzieciństwa i beztroski.

Jako prezent na chrzest bardzo chętnie wybieranym kształtem są również aniołki. Małe, delikatne, misternie zdobione są doskonałą pamiątką tak ważnej uroczystości, jaką jest właśnie przyjęcie wiary katolickiej. Anioł to symbol niewinności, zatem idealnie wpisuje się w klimat wydarzenia.

Dla chłopca natomiast pozytywka baletnica może zostać zastąpiona misiem lub innym zwierzątkiem, a także instrumentem muzycznym czy samochodem. Równie bogato i pięknie zdobione zdobędą serce malucha i przy okazji utulą go melodią do snu.

Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli szkatułka na biżuterię z pozytywką. Jest to idealny pomysł na prezent, który posłuży przez długie lata. Dla dziecka będzie stosowane głównie jak zabawka, ale starsza dziewczynka czy nawet dorosła kobieta będzie mogła trzymać tam swoją biżuterię i inne najcenniejsze skarby.szkatułka na biżuterię

Personalizacja pozytywek – czy to możliwe?

Oczywiście, że tak! Szczególnie, jeśli pozytywka ma być formą prezentu, warto postarać się o indywidualny napis, który będzie wyjątkowy dla danej osoby. Różnorodne pozytywki oferowane w sklepie Srebropol.pl są dostępne w opcji z grawerem. Dzięki temu możliwe jest zindywidualizowanie prezentu poprzez wpisanie życzeń, imienia, daty czy cytatu.