Wiklina wraca do łask i coraz częściej pojawia się we współczesnych aranżacjach wnętrz. Zastanawiasz się, czy fotele wiklinowe będą dobrym wyborem do Twojego salonu? W tym artykule przedstawimy Ci ich zalety i podpowiemy, który model sprawdzi się najlepiej.

Poznaj zalety foteli wiklinowych

Wiklina to naturalny materiał, z którego powstają meble, dekoracje do domu oraz przedmioty codziennego użytku. Zastanawiasz się, z czego wynika jej popularność?

1. Lekkość mebli z wikliny

Meble wykonane z wikliny są lekkie. To duża zaleta, zwłaszcza jeśli masz niewielki salon i często przesuwasz sprzęty. Bez wysiłku przeniesiesz takie fotele w pożądane miejsce i zrobisz przestrzeń potrzebną do codziennych aktywności.

2. Trwałość wiklinowych foteli

Lekkość w tym przypadku idzie w parze z trwałością. Wiklinowe meble to zakup na lata. Musisz jedynie pamiętać o właściwej pielęgnacji foteli. Zadbane, zachowają swoje walory estetyczne przez długi czas.

3. Ekologiczny wymiar sprzętów

Wiklina to materiał przyjazny środowisku – całkowicie naturalny i biodegradowalny. Wybierając fotele wykonane z tego surowca, świadomie stawiasz na ekologię.

4. Estetyka wykonania

Nie można pominąć estetyki wiklinowych foteli. Subtelne sploty, ażurowa powierzchnia i naturalna barwa sprawiają, że ten mebel przyciąga spojrzenia i zachwyca swoją formą. Lekki, elegancki i pełen uroku będzie stanowił ozdobę każdego pomieszczenia. Wprowadzi do domu przytulną atmosferę i sprawi, że poczujesz się komfortowo.

Jaki fotel z wikliny wybrać?

Na rynku dostępne są fotele wiklinowe w różnej formie, kolorze i o rozmaitym zastosowaniu. Klasyczne modele utrzymane są w naturalnej barwie surowca i wprowadzają do każdego pomieszczenia powiew natury. Jeśli jednak zależy Ci na uzyskaniu efektu lekkości, zdecyduj się na biały model. Z kolei stateczną elegancję zapewnią Ci warianty czarne i brązowe.

Poza standardowymi fotelami w formie krzeseł w sprzedaży znajdziesz także liczne propozycje modeli bujanych. To dobry wybór, jeśli zależy Ci na wygodnym meblu, który dostarczy swojemu użytkownikowi niezapomnianych chwil relaksu. Miarowe kołysanie ukoi Twoje nerwy po długim dniu pracy i sprawi, że skutecznie wyciszysz się przed snem.