Tanie zasłony gotowe cieszą się od wielu lat dużą popularnością na rynku. Są wygodne w użytkowaniu, a przy tym prezentują się bardzo atrakcyjnie. Są jednak osoby, które podchodzą do nich z pewnym dystansem. Jakie są zalety i wady tego rozwiązania? Czy warto postawić na tanie zasłony gotowe, a może lepiej zamówić zasłony na metry? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Tanie zasłony gotowe – wady i zalety

Popularność gotowych zasłon nie maleje. Mają one naprawdę sporo zalet. Przede wszystkim są one dostępne od razu. Można udać się do sklepu stacjonarnego lub wejść na stronę sklepu internetowego https://www.arthomedesign.pl/pl/c/Zaslony-dekoracyjne/70 i nabyć je w ciągu kilku minut. Jeśli zasłony są potrzebne “na już” – nie ma lepszego rozwiązania niż tanie zasłony gotowe.

Niska cena jest bardzo dużą zaletą produktów tego rodzaju. Są one o wiele tańsze niż zasłony kupowane na wymiar. Wydaje się, że nie mają one wad. Do wyboru jest wiele wariantów kolorystycznych zasłon gotowych. Każdy więc znajdzie produkt dopasowany do swoich potrzeb. Większym problemem nie jest także zmiana aranżacji wnętrza.

Tanie zasłony gotowe, a może jednak zasłony na metry?

Okazuje się, że zasłony gotowe mają sporo zalet. Dlatego warto zadać sobie pytanie – wybrać właśnie je, a może mimo wszystko zasłony na metry?

Zasłony gotowe mają jeden podstawowy atut. Są dostępne od razu. Nie trzeba więc czekać, aż szwalnia uszyje produkt na zamówienie. To w praktyce zajmuje nawet kilka tygodni. Wystarczy wejść na stronę wybranego sklepu internetowego, znaleźć interesujący wzór i kolor, aby już kolejnego dnia mieć w domu swoje wymarzone zasłony. Takie aranżacje okien są efektowne wizualnie, a przy tym niedrogie. Zasłony szyte na zamówienie są oczywiście rozwiązaniem znacznie droższym.

Czy warto zdecydować się na gotowe zasłony dekoracyjne?

Jak sama nazwa wskazuje, gotowe zasłony dekoracyjne służą przede wszystkim do dekorowania wnętrz. Dlatego zazwyczaj tworzone są z efektownych, delikatnych, transparentnych tkanin. To rozwiązanie sprawdza się doskonale przede wszystkim w przypadku okien skierowanych na północ. Wtedy zasłony przepuszczają sporą ilość światła.

Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie zasłony dekoracyjne wykorzystać w pomieszczeniach z oknami skierowanymi w inne strony świata. Wprawdzie rolety czy żaluzje są obecnie bardzo popularne, ale okna pozbawione firan i zasłon nie prezentują się zbyt elegancko. Bez tych elementów pomieszczenie jest puste i mało przytulne.