Na swoją firmę pracowałeś przez całe życie. Wszystko, co tworzysz jest związane z wieloma godzinami ciężkiej pracy, wyrzeczeniami, trudnymi decyzjami, ale też błędami. Nie popełnij najpoważniejszego z nich – nie rezygnuj z ubezpieczenia firmowego. To ono sprawi, że to, co do tej pory zyskałeś będzie odpowiednio chronione na wypadek nieszczęśliwych wypadków, aktów kradzieży czy wandalizmu.

Okazuje się, że pakiety dla firm są bardzo rozbudowane, a ich konstrukcja indywidualnie odpowiadająca charakterowi przedsiębiorstwa i oczekiwaniom jego prezesa. Zobacz, jaki jest przedmiot i zakres ubezpieczenia, a także o czym warto pamiętać przy wybieraniu i porównywaniu ofert poszczególnych towarzystw.

Jaki jest przedmiot i zakres ubezpieczenia firmowego?

Ubezpieczenie firmowe to bardzo szerokie pojęcie, pod którym może skrywać się wiele aspektów. Przede wszystkim jest to pakiet przygotowany z myślą o przedsiębiorcach, bez względu na to, jaki rodzaj usług świadczą i jakie produkty sprzedają. W najlepszych towarzystwach możesz ubezpieczyć swoją firmę kompleksowo, obejmując ochroną:

  • nieruchomości,
  • ruchomości,
  • ludzi.

Czego dotyczą poszczególne pakiety ochronne? Np. w przypadku ludzi może to być ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, do których często dochodzi na stanowiskach pracy. Ale nie tylko. Ubezpieczenie (zgodnie z OWU) obejmuje także szkody wobec osób trzecich lub podmiotów gospodarczych, nawet jeśli te są spowodowane szeroko pojętym czynem niedozwolonym.

Jeżeli zaś chodzi o majątek firmy i jej mienie, to ono może ulec zniszczeniom w wyniku powodzi, wichury, pożaru. Może też paść łupem złodziei lub ofiarą wandali. Straty nierzadko szacuje się w dziesiątkach, a nawet setkach tysięcy złotych. Mało która firma byłaby gotowa na dźwignięcie się po takim koszmarze. Na szczęście nie musi to dotyczyć Ciebie, o ile odpowiednio wcześniej zadbasz o dobrą ochronę ubezpieczeniową.

O czym pamiętać przy ubezpieczaniu firmy?

Z uwagi na to, że każda firma działa inaczej, ma inny charakter i spotyka się z innymi wyzwaniami, problemami czy zagrożeniami, oferta ubezpieczenia powinna być przygotowana w sposób maksymalnie spersonalizowany. Chodzi tu przede wszystkim o znalezienie rzetelnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego – najlepiej poprzez porównanie kilku niezależnych ofert. Priorytetem nie powinna być wysokość składki, a zakres ubezpieczenia oraz wykluczenia zawarte w OWU. Pomocą w wyborze służy agent ubezpieczeniowy TR Gorlice https://www.tr.gorlice.pl/ubezpieczenia-mielec/.