Smartwatche to sportowe zegarki, które w krótkim czasie zdobyły na rynku bardzo dużą popularność. W sklepach znaleźć można modele skierowane do różnych grup odbiorców. Są smartwatche dla mężczyzn, dzieci i kobiet. Te ostatnie kojarzą się z zegarkami o dość subtelnym designie. Takie są damskie smartwatche marki Garmin. Czym się charakteryzują i co warto na ich temat wiedzieć?

Damski Garmin – czym cechuje smartwatch dla kobiet?

Na rynku od lat obecne są oczywiście smartwatche uniwersalne – przeznaczone zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Z drugiej strony coraz częściej spotkać się można z zegarkami sportowymi tworzonymi specjalnie z myślą o kobietach.

Czym cechuje się damski smartwatch Garmin i czym różni się od swojego męskiego odpowiednika? Na pewno główną różnicą jest wielkość zegarka i jego design. Na przykładzie oferty sklepu internetowego https://www.zegarki.zgora.pl/oferta/89_19878_Garmin_Damskie__kwarcowe_z_paskiem/ widać doskonale, że smartwatche damskie są mniejsze. Mają na ogół smukłe, okrągłe koperty. Utrzymane są także w dość charakterystycznej kolorystyce – bywają białe, różowe, beżowe czy srebrne. Czasem można w nich zmieniać tarcze, odpowiednio do swojej aktualnej stylizacji lub nastroju. Tym samym zegarek sportowy może stać się elementem biżuteryjnym.

Jakie funkcje może mieć damski smartwatch Garmin?

Co natomiast króluje w smartwatchach dla kobiet, gdy mowa o ich funkcjonalności? W zasadzie nie różnią się one od modeli męskich. Często oferują monitorowanie różnych aktywności sportowych – biegania, pływania, jazdy na rowerze. Niektóre zegarki sportowe damskie mają nawet wbudowane profile wspinaczki górskiej i podnoszenia ciężarów.

Wspomnieć też warto o funkcji monitorowania cyklu miesiączkowego czy monitorowania przebiegu ciąży. Oczywiście smartwatche dla mężczyzn takich funkcjonalności nie mają. Niektóre modele dodatkowo wyświetlają praktyczne wskazówki dietetyczne czy treningowe. Każdy znajdzie zegarek odpowiedni do swoich potrzeb.