Czy warto inwestować w serwery do firmy, jeśli nie do końca znamy się na rzeczy? Na pewno warto zorientować się, co taki serwer może zaoferować naszemu przedsiębiorstwu.

Czy warto inwestować w serwery do firmy, jeśli nie do końca znamy się na rzeczy? Na pewno warto zorientować się, co taki serwer może zaoferować naszemu przedsiębiorstwu. Do wyboru mamy dwa rodzaje serwerów (tower i rack) – który z nich wybrać? I czy warto dokupić także macierze dyskowe? Zapraszamy do lektury.

Rodzaje serwerów

Na rynku dostępne są dwa rodzaje serwerów dla firm: tower i rack. Jedno od drugiego oprócz oczywistych różnić takich jak parametry poszczególnych modeli, różni się obudową. Serwery rack do działania potrzebują dodatkowo specjalnej szafy serwerowej, w której mogą zostać umieszczone. Serwery tower natomiast, wyglądają jak przykładowy komputer stacjonarny i nie potrzebują żadnych dodatkowych urządzeń. Jednak i w jednym i w drugim przypadku należy zapewnić serwerom odpowiednie chłodzenie.

Dell T300 – serwer dla średnich i małych firm

T300 to serwer tower (stąd symbol T) oznacza to, że aby działał, nie musimy dokupować żandych dodatkowych szaf czy innych urządzeń. Może stać w dowolnym miejscu w biurze, jeśli tylko zapewnimy mu odpowiednie chłodzenie. To wydajny serwer, którego cechuje:

  • Wysoce wydajny procesor Intel Xeon E3-1200 v6,
  • Pamięć DDR4, która jest skalowalna do 64 GB,
  • Kontrolery PERC serii 9,
  • Dyski SAS 12 GB/s z bardzo szybkim interfejsem.

Taki serwer będzie doskonały do większych firm, jak i tych mniejszych. Dzięki wydajnemu procesorowi gwarantuje on doskonałe warunki dla danych i ich wysoką ochronę. Do serwera można dokupić macierze dell dyskowe, jednak nie jest to konieczne, jeśli wyżej opisane parametry spełniają oczekiwania naszej firmy. Jeśli nie do końca orientujemy się w tematyce serwerów i optymalizacji pracy firmy w taki sposób, warto udać się do specjalistycznego punktu. Wykwalifikowany personel dobierze odpowiednie rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie, czyli odpowiedni serwer.