Kolczyki srebrne cieszą się na rynku bardzo dużą popularnością. Są chętnie wybierane na mniej i bardziej oficjalne okazje. Jakie są ich największe zalety? Co warto wiedzieć na temat tego typu biżuterii i jak ją należy nosić?

Kolczyki srebrne idealne na każdą okazję

Kolczyki srebrne są przede wszystkim bardzo uniwersalne. Sprawdzają się przy każdej okazji. Na co dzień najlepszym wyborem są modele niezbyt duże ozdobione cyrkoniami lub kamieniami szlachetnymi. Z kolei podczas wieczornych wyjść postawić można na kolczyki długie i wiszące. Obok takiej biżuterii trudno jest przejść obojętnie. Naszyjniki czy bransoletki nie są już potrzebne. Srebro to kruszec idealny, bo pasuje do kobiet o różnym typie urody. Pod tym względem znacznie wygrywa ze złotem.

Kolczyki srebrne nie uczulają i są łatwe do utrzymania w czystości

Alergicy często mają problem podczas zakupu biżuterii dla siebie. Na szczęście srebro rzadko kiedy uczula, dlatego kolczyki z niego wykonane są bardzo uniwersalne. Oczywiście trzeba tutaj uważać na produkty z dodatkiem niklu, bo to on zazwyczaj wywołuje reakcje alergiczne. Samo srebro jest dla zdrowia bezpieczne. 

Niekiedy wraz z upływem czasu srebrne kolczyki mogą nieco ściemnieć. To cecha charakterystyczna dla tego kruszcu, ale w warunkach domowych można sobie z tym łatwo poradzić. Biżuterię ze srebra można umyć woda z mydłem czy wyszorować szczoteczką z pastą do zębów. Najmniejszy problem jest w tym przypadku z gładkimi kolczykami srebrnymi. 

Kolczyki srebrne idealne dla osób w różnym wieku

Kolczyki ze srebra są idealnym wyborem dla osób w różnym wieku. Często wybierane są np. dla dzieci. Jest to biżuteria tańsza niż ta ze złota, co jest ważne, bo maluchy kolczyki często gubią. Dodatkowo prezentuje się bardzo delikatnie. Wybór wzorów na rynku jest tak szeroki, że z pewnością każdy znajdzie propozycję idealną dla siebie. 

Kolczyki srebrne to także świetny prezent na każdą okazję. Podarować je można na różne okazje – urodziny, imieniny, Boże Narodzenie itd.