Masła kosmetyczne razem z olejami roślinnymi wchodzą w skład wielu kosmetyków naturalnych. Można je również stosować samodzielnie. Mają bowiem doskonałe właściwości pielęgnacyjne i pozytywnie wpływają na stan skóry. Jakie masło do ciała sprawdzi się najlepiej i dlaczego?

Naturalne masło do ciała i jego zalety

Naturalne masło do ciała to produkt o wszechstronnym działaniu pielęgnacyjnym. Sprawdza się w przypadku skóry całego ciała, w tym twarzy. Z uwagi na dość gęstą konsystencję działa dość intensywnie. Natychmiast zapewnia odżywienie, nawilżenie i regenerację. 

Dużą popularnością od lat na rynku cieszy się np. naturalne masło shea pozyskiwane z masłosza – drzewa rosnącego na sawannie. To kosmetyk, który zmiękcza, nawilża i wygładza skórę. Chroni ją przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Skutecznie redukuje niewielkie zmarszczki i zapobiega łuszczeniu się skóry. Wspomagać może proces gojenia się ran. Oczywiście to tylko jedno z naturalnych maseł do ciała obecnych na rynku. 

Jak stosować naturalne masło do ciała i kto powinien się na to zdecydować?

Eksperci zazwyczaj zalecają stosowanie naturalnego masła do ciała na noc np. po długiej kąpieli czy prysznicu. Są to bowiem produkty o gęstej konsystencji, które długo się wchłaniają. Przed położeniem się do łóżka warto też odczekać kilka minut, aby kosmetyk miał czas się wchłonąć. W przeciwnym wypadku może dojść do zabrudzenia pościeli i ubrania. 

Dla kogo przeznaczone są naturalne masła do ciała? W zasadzie są to produkty, które sprawdzają się w przypadku każdego typu skóry. Szczególnie dobrze radzą sobie ze skórą suchą, odwodnioną, atopową, dojrzałą, alergiczną czy wymagającą silnego odżywienia i dogłębnego nawilżenia. Dobrej jakości masło do ciała warto stosować regularnie, najlepiej przez cały rok. Doskonale sprawdza się w okresie jesienno-zimowym, gdy skóra jest szczególnie mocno narażona na podrażnienia, zaczerwienienia czy pękanie na skutek kontaktu z niską temperaturą otoczenia.