Reklama jest jednym z głównych fundamentów każdej firmy. Bez niej oferta nie dotrze do odbiorców, a więc nie będzie klientów, którzy dokonają zakupu. W realizacji reklamy niezwykle ważne są jakość, oryginalny projekt i nowoczesność. W zakresie reklamy fizycznej wszystkie te elementy znajdziemy w drukarni wielkoformatowej. Jakie usługi proponują tego typu firmy i czy warto z nich korzystać?

Druk wielkoformatowy – co obejmuje?

Druk wielkoformatowy jest podstawową usługą, którą realizują firmy z branży. Realizuje się go na takich materiałach jak folia, papier, OWV, canvas czy baner. To, co ma znaczenie w przypadku drukarni wielkoformatowej jest technologia, którą operuje. Jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technicznie rozwiązań jest druk w technologii UV Led. Gwarantuje on najwyższą jakość i odporność nadruku. Tańszym, ale również jakościowym rozwiązaniem jest solwent eco.

Czy drukarnia wielkoformatowa oferuje coś więcej?

Nowoczesne drukarnie wielkoformatowe znacznie wykraczają swoim zakresem usług poza opisaną wyżej podstawę. Do najpopularniejszych usług poligraficznych w drukarni wielkoformatowej należą:

  • Naklejki samoprzylepne
  • Wycinanie komputerowe
  • Naklejki na ścianę
  • Obrazy i reprodukcje
  • Banery reklamowe
  • Wiztówki offsetowe
  • Roll upy

Zakres usług każdej drukarni wielkoformatowej nieco się różni, dlatego w celu uzyskania szczegółowych informacji należy skontaktować się z konkretną placówką. Warto jednak przedtem dowiedzieć się, jak odróżnić profesjonalną drukarnię od innych.

Profesjonalna drukarnia wielkoformatowa – czym się charakteryzuje?

Światowe standardy rynku narzucają każdej firmie – również drukarni – określony sposób działania. Niestety nie dla wszystkich drukarni wielkoformatowych spełnianie tych standardów jest na pierwszym miejscu. Z tego względu warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się na współpracę z jakąś firmą.

Atrybuty nowoczesnej drukarni – standardy pracy na światowym poziomie

Pierwszą kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest doświadczenie firmy. Im krótsze – tym mniejsza jest jej wiarygodność. Długoletnie utrzymanie się na rynku wymaga bowiem dostosowywania się do standardów.

Oprócz tego upewnijmy się, że drukarnia wielkoformatowa dysponuje własnym studiem graficznym i odpowiednim zapleczem materiałowym. Mile widziana będzie również deklaracja szybkiej realizacji. Przykładem firmy, która spełnia powyższe kryteria jest drukarnia wielkoformatowa REM.

Dokonując odpowiedniej selekcji oszczędzamy czas, pieniądze i nerwy. Przy okazji zachowujemy pewność, że reklama spełni swoje zadanie i przyniesie oczekiwany efekt.