Palenisko w domu to świetna rzecz – nadaje niepodrabialny klimat w czasie długich jesiennych i zimowych wieczorów, a ponadto pełni również funkcję praktyczną: ogrzewa wnętrze, dzięki czemu można nieco zaoszczędzić na rachunkach. Jeżeli zastanawiasz się w jaki sposób zamknąć otwarte palenisko, drzwiczki do kominka mogą Ci w tym pomóc. Jakie wybrać? Gdzie je zamówić? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Drzwiczki do kominka na specjalne życzenie klienta

Mówi się, że są gusta i guściki. Jedni cenią sobie ponadczasową, elegancką prostotę, a inni wolą ekstrawaganckie, rzucające się w oczy rozwiązania. Aby znaleźć idealne drzwiczki do kominka, najlepiej byłoby znaleźć firmę zajmującą się ich produkcją na wymiar. Czy istnieje taka firma? Oczywiście! Marka IGNIF, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom każdego potencjalnego klienta, oferuje wyrób drzwiczek do kominka na wymiar, które można dowolnie personalizować. Marzą Ci się klasyczne, czarne drzwiczki do kominka? A może wolisz przyciągającą uwagę czerwień? Nieważne, na co się zdecydujesz: pracownicy marki IGNIF dołożą wszelkich starań, aby sprostać Twoim wymaganiom. Mało tego: każde drzwiczki do kominka produkowane są ręcznie. Wykwintny kunszt rzemiosła to coś, co coraz rzadziej można znaleźć w dobie wszechobecnej masówki.

Charakterystyka drzwiczek do kominka

Marka IGNIF posiada w swojej ofercie drzwiczki do kominka odpowiadające swoim kształtem do każdego rodzaju paleniska oraz o każdej jego wielkości. Wyróżnić można trzy podstawowe modele, które stanowią bazę do dalszej personalizacji:

  • drzwiczki do kominka AD3 – stworzony z myślą o małych i średnich paleniskach. Powierzchnia szyby została w tym modelu maksymalnie zwiększona. Martwisz się, że czyszczenie jej może być kłopotliwe? Nic bardziej mylnego: konstruktorzy IGNIF wyposażyli ją w tzw. system Clean Glass, którego zadaniem jest nakierowanie powietrza w taki sposób, aby zredukować powstawanie zabrudzeń. Praktyczne rozwiązanie, prawda?
  • drzwiczki do kominka o nazwie AF3 – rama tych drzwiczek do kominka została wykonana ze stalowego kątownika o wymiarach 30×30 mm (podobnie zresztą rzecz się miała w przypadku powyższego modelu AD3). AF3 zostało wyposażone w nawiew górny lub dolny (Twoja decyzja, co wolisz). Zaprojektowane dla osób ceniących sobie niestandardowe rozwiązania.
  • drzwiczki do kominka AX6 – przeznaczone do palenisk o dużych, ponadprzeciętnych wymiarach. AX6 posiada aż cztery, niezależnie od siebie regulowane wloty powietrza, dzięki czemu możesz dowolnie kontrolować jego dopływ do wnętrza paleniska.

Skomplikowany montaż?

Nic bardziej mylnego! Montaż drzwiczek do kominka IGNIF zajmuje zaledwie 10 minut. Jak wygląda? Musisz ustawić drzwiczki do kominka w ich docelowym miejscu. Dokręć śruby z obu stron. Uszczelnij całą konstrukcję specjalnym, szklanym sznurem. I…gotowe! Bez wiercenia, hałasowania i zbędnego bałaganu. A gdy zamarzy Ci się znowu zasiąść przy otwartym palenisku, wystarczy jedynie odkręcić śruby i wyjąć drzwiczki kominkowe.

Gdzie zamówić drzwiczki do kominka na wymiar?

Wejdź na stronę https://ignif.com/drzwiczki-kominkowe/. Znajdziesz tam bardziej szczegółową specyfikację drzwiczek do kominka, która została przedstawiona w jasny, łatwy do zrozumienia sposób. Na stronie możesz dokonać również wstępnej wizualizacji oraz wyceny swojego zamówienia, a w razie jakichkolwiek pytań nawiąż kontakt z niesamowicie życzliwą obsługą sklepu, której wieloletnie doświadczenie pozwala na udzielanie fachowych, pomocnych wskazówek. Drzwiczki do kominka IGNIF to strzał w dziesiątkę. Z pewnością się nie zawiedziesz.