Marzysz o tym, by Twój dom po remoncie prezentował się wyjątkowo? A może jesteś dopiero w trakcie projektowania swojego mieszkania? Niezależnie od tego, musisz podjąć ważną decyzję. Mianowicie, jakie farby do ścian wybrać? Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych pozycji, którymi możesz pokryć ich powierzchnię. W tym tekście skupimy się na tych najlepszych i wymienimy ich zalety. Jesteś zainteresowany tym tematem? Czytaj dalej!

Emulsyjne farby do ścian – zalety

Rozwiązaniem, które polecamy Ci z czystym sumieniem, są emulsyjne farby do ścian i sufitów. Są to uniwersalne barwniki, którymi bez problemu pokryjesz wnętrze swojego domu. Do zalet pozycji emulsyjnych zaliczymy przede wszystkim właśnie świetne krycie. Stosunkowo gęsta konsystencja i dobra przyczepność tego produktu ułatwi Ci aplikację. Sprawi to również, że nie będą konieczne żadne poprawki. Obawiasz się nieprzyjemnego, drażniącego zapachu podczas malowania? Ta pozycja będzie dla Ciebie idealna, ponieważ ma ona neutralne właściwości zapachowe. Warto wspomnieć także o tym, że tego typu farby schną bardzo szybko. Jeśli więc masz przysłowiowy fach w ręku, proces malowania może być dla Ciebie naprawdę szybki.

Emulsyjne farby do ścian – co zyskujesz?

Zastanawiasz się, jakie długofalowe korzyści niesie korzystanie z emulsyjnych farb do ścian? Przede wszystkim jest to wyrób zmywalny. Oznacza to, że jeśli przez przypadek ubrudzisz ścianę lub sufit, to bez problemu poradzisz sobie z powstałą w ten sposób plamą. Zwróć jednak uwagę na klasę ścieralności produktu, który wybierzesz. Od niej zależy bowiem w jaki sposób będziesz mógł uporać się z konkretnym zabrudzeniem. Decydując się na właśnie taki rodzaj barwnika, sprawisz, że ściany w Twoim domu będą odporne na pęknięcia i zadrapania. Będą one oddychać i radzić sobie z ewentualną wilgocią.

Farby do ścian godne polecenia

Jakie farby do ścian są według nas godne polecenia? Producentem, na którego warto zwrócić uwagę jest firma Vintro. W jej ofercie znajdziesz szeroki wybór emulsji w różnych kolorach. Oferują one bardzo dobrą przyczepność i krycie. Warto zaznaczyć, że producent oferuje pozycje o zróżnicowanym poziomie nasycenia. Na stronie znajdziesz zarówno serie farb pastelowych, jak i intensywnych, dzięki czemu z łatwością znajdziesz coś dopasowanego do swojej wizji. Wszystkie produkty zostały wyprodukowane przy pomocy technologii mikroporowatej. Gwarantuje to wysoki poziom trwałości oraz ułatwione dbanie o powierzchnię pomalowanych ścian.