Niezależnie z jaką częstotliwością odwiedzamy teatry, czy to jest raz na rok czy raz w tygodniu, każde wyjście powinno być dla nas specjalnym wydarzeniem. Spektakl teatralny jest wydarzeniem kulturalnie bardziej ekskluzywnym niż wyjście do kina, na koncert czy na imprezę.

Dlatego niezależnie od Twoje płci, wieku(o ile nie jesteś dzieckiem), pozycji społecznej, wykonywanego zawodu zadbaj o to by wyglądać elegancko z zachowaniem klasyki, tradycyjności. Zadbaj o to by wyglądać schludnie, nieco formalnie. Nie przesadzaj w żadną stronę. Zadbaj także o to by czuć się świeżo, perfumy jak najbardziej są dobrze widziane w takim miejscu. Elegancki minimalizm na pewno będzie bezpieczną opcją.

Pewnie zauważysz wśród widowni osoby z bluzach, jaskrawych t-shirtach, albo co więcej z prowokującymi lub kontrowersyjnymi nadrukami. Pewnie spotkasz ludzi w sportowych butach, oraz przykrótkich, ścieranych dżinsach. Nie sugeruj się tymi osobami. Większość z nich jest pierwszy raz w teatrze, prawdopodobnie znaleźli się tam przypadkiem, lub co i tak jest niewybaczalne kompletnie nie mają poczucia jak się ubierać na daną okazję.

Zwróć uwagę na tych ludzi, którzy ubrani są elegancko, nieco formalnie, po, których widać, że to wyjście jest dla nich wydarzeniem kulturalnym. To ludzie, którzy potrafią ubrać się do sytuacji,  teatry to najbardziej kulturalne miejsca, często, stare, piękne budynki, zasługują na szacunek z Twojej strony.

Pomocne dla Ciebie może być, że ubierając się do teatru stosujemy podobny ubiór jak do ekskluzywnej restauracji, a dość poważnym otoczeniu.

kobieta w sukience
Do teatru postaw na elegancka sukienkę!

Jestem kobietą – co ubrać do teatru?

Jak wspomnieliśmy na wstępie tego artykułu ponadczasowa elegancja jest najbardziej odpowiednim strojem. Co to znaczy? Elegancka spódnica, spodnie garniturowe czy przede wszystkim sukienka koktajlowa będzie bardzo dobrym wyborem. Pamiętaj o pończochach, nawet w upalne, letnie dni. Buty powinny mieć zamknięte palce. Biżuteria jak najbardziej jest dobrze widziana, naszyjniki, bransoletki, zegarki – byle nie były to krzykliwe elementy całej kreacji. Jeśli zamierzasz wziąć ze sobą dużą torebkę – zrezygnuj z tego, zostaw ją w domu, lub w samochodzie.

 

Jestem mężczyzną – co ubrać do teatru?

Również w przypadku mężczyzny nic się nie zmienia, musisz pasować do swojej partnerki, a jeśli idziesz bez damskiego towarzystwa to

mężczyzna w garniturze
Do teatru postaw na garnitur!

wypada byś pasował do samego miejsca, w którym będziesz. Najbardziej odpowiedni będzie garnitur. Pełen garnitur, spodnie plus marynarka, do tego biała koszula – zawsze uniwersalna. Pamiętaj o  butach. Nie staraj się być awangardowy, nie próbuj nawet w domu przymierzać butów sportowych(tak, trampki to też zdecydowanie buty sportowe) do garnitury. Ubierz porządne buty, proste, eleganckie. Dodatki typu krawat, muszka, poszetka to bardzo dobry wybór. Jeśli nie możesz ubrać garnituru(jedyną wymówką jest to, że go nie masz) możesz oczywiście ubrać jednolity, klasyczny sweter, najlepiej z koszulą, które kołnierz będzie wystawał. Do tego dobierz spodnie klasyczne, w jednym kolorze, byle nieścierane dżinsy. W ten kreacji nie ma ulgi – buty nadal musza by eleganckie, nie ma mowy o adidasach.

 

Nie zapominaj o tym, że niektóre spektakle trwają dość długo, na tyle długo, że mamy w ich trakcie przerwy. Sugerujemy, aby przy elegancji nie zapomnieć o wygodzie. Będziesz musiał w swoim stroju czuć się dobrze. Pamiętaj, że w niektórych teatrach jest mało miejsca, tym bardziej zadbaj o to, by Twoja kreacja na wyjście do teatru nie była niewygodna i uciążliwa dla Ciebie.

Pamiętaj również, aby na czas pobytu w teatrze wyciszyć telefon i nie korzystać z niego podczas trwającego spektaklu. Odnoś się z szacunkiem do innych, daj upust Twojej lepszej stronie właśnie w teatrze, dużo się uśmiechaj i czerp przyjemność z obcowania z ludźmi, z którymi coś Cię łączy – wszyscy przyszliście do teatru!