Masz własny gabinet stomatologiczny i chciałbyś zapewnić pacjentom maksymalną ochronę przed wirusem w trakcie pandemii? Zobacz, jak zadbać o bezpieczeństwo w gabinecie i w jakie środki ochrony wyposażyć się w hurtowni stomatologicznej.

Grunt to dezynfekcja

Jeżeli zależy Ci na skutecznej ochronie przed wirusem, zadbaj o właściwą dezynfekcję i sterylizację. Chroni to nie tylko przed zachorowaniem na koronawirusa, ale również innymi chorobami. Dezynfekcja powinna obejmować nie tylko narzędzia, z których korzystasz, lecz także wszelkie powierzchnie użytkowe. Po wizycie każdego pacjenta powinieneś dokładnie wyczyścić fotel, przetrzeć klamki itd. Co jakiś czas warto także zmyć podłogę. Narzędzia stomatologiczne po każdym użyciu muszą zostać poddane również sterylizacji, gdyż sama dezynfekcja to za mało.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i pacjentów

Chcesz wiedzieć, jak zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i sobie? Zadbaj o to, aby środki do dezynfekcji rąk były cały czas dostępne dla wszystkich, którzy przychodzą do Twojego gabinetu. Poza tym nie zapominaj o konieczności noszenia maseczek. Wprawdzie Twój pacjent nie będzie miał założonej maseczki podczas zabiegów stomatologicznych, ale Ty powinieneś cały czas mieć ją na twarzy. Oprócz tego warto pamiętać o ankietowaniu pacjentów, np. w recepcji, co pozwoli Ci zmniejszyć ryzyko przyjęcia do gabinetu zakażonej osoby.

Jakie produkty oferuje hurtownia stomatologiczna?

Bardzo ważne jest to, aby zadbać o odpowiednie wyposażenie gabinetu. Zobacz, jakie środki ochrony oferuje hurtownia stomatologiczna i zrób sobie zapasy. Na bezpieczeństwie nie powinieneś oszczędzać. Przede wszystkim niezbędne będą maseczki, zarówno dla Ciebie, jak i zapominalskich pacjentów. Oprócz tego zakup dużą ilość środków do dezynfekcji rąk, narzędzi i powierzchni płaskich. Przydatne mogą być także fartuchy, okulary ochronne i torebki do sterylizacji.

Stosując się do powyższych rad, znacznie zwiększysz bezpieczeństwo w swoim gabinecie stomatologicznym. Pacjenci z pewnością poczują się u Ciebie komfortowo i nie będą bali się zakażenia wirusem.