Makijaż nadaje stylu i podkreśla urodę, jednak po całodziennym chodzeniu z warstwą kosmetyków na twarzy przychodzi chwila, gdy trzeba się go pozbyć. Co zrobić jednak, gdy akurat skończyły się płatki higieniczne lub nie mamy przy sobie kosmetyczki, a jesteśmy poza domem? Oto kilka skutecznych sposobów, jak zmyć makijaż bez wacików.

Jeżeli przebywamy we własnych czterech kątach, a akurat skończyły się płatki kosmetyczne i wata w apteczce, możemy sobie poradzić, wykorzystując zwykły papier toaletowy. Wystarczy urwać jeden listek, zgiąć go w wygodny do uchwycenia kwadrat i wycisnąć na niego odrobinę mleczka do demakijażu lub płynu micelarnego i przyłożyć go do twarzy, delikatnie pocierając. W razie potrzeby powtórzyć. Po chwili makijaż powinien zniknąć bez śladu. Jak jeszcze zmyć makijaż bez wacików? Oto kolejne rozwiązanie.

Chusteczka higieniczna. Sprawdzi się idealnie, jeśli jesteśmy poza domem, mamy ze sobą zaopatrzoną torebkę i nie uśmiecha nam się korzystać z papieru toaletowego, który przeszedł przez wiele rąk. Jeżeli mamy już chusteczkę higieniczną, a w pobliżu brakuje jednak kosmetyku do demakijażu możemy skorzystać z dwóch rozwiązań. Pierwsze, to zamoczyć chusteczkę w wodzie i nanieść niewielką ilość mydła w płynie, odcisnąć lekko i przyłożyć taką chusteczkę do twarzy, delikatnie pocierając. Jeżeli to niezbędne, proces należy powtórzyć. Drugi sposób to – o ile w łazience, w której przebywamy nie ma kosmetyków do demakijażu – wykorzystanie zwykłego kremu (np. Nivea), balsamu do ciała, kremu do rąk, itp. Proces wygląda podobnie, namaczamy lekko chusteczkę i aplikujemy na nią odrobinę kosmetyku, który akurat udało nam się znaleźć. Pocieramy twarz do całkowitego usunięcia makijażu. Jak jeszcze możemy sobie pomóc, żeby zmyć makijaż bez wacików?

Do kolejnego sposobu na usunięcie makijażu bez wacików będzie nam potrzebna kuchnia, a raczej olej lub oliwa z oliwek i ręcznik papierowy. Wystarczy oderwać kawałek ręcznika papierowego, Zgiąć tak, by wygodnie mieścił się w ręce i w kolejnym kroku wylać niewielką ilość tłuszczu w zagłębienie dłoni, rozsmarować oburącz, przetrzeć dokładnie twarz i na koniec wytrzeć dokładnie wcześniej przygotowanym kawałkiem ręcznika papierowego.

Jak jeszcze możemy zmyć makijaż bez wacików? Możemy się poratować jeszcze kawałkiem materiału. Jeżeli akurat nie nosimy przy sobie bawełnianej chusteczki, ani tetrowej pieluszki, to nada się nawet skarpetka, bluzka, której nam nie będzie szkoda do najbliższego prania lub inna część garderoby, która nada się do przetarcia twarzy. Oczywiście idealnie, gdyby to było ubranie z naturalnych tkanin jak bawełna lub len. W tym wypadku nada się każdy typ substancji zmywającej jaki mamy w pobliżu: mleczko, płyn, mydło, mydło w płynie, olej, oliwa, a nawet mleko. Wystarczy nanieść na tkaninę i pocierać twarz, aż będzie całkiem czysta.

Jak widać, istnieje przynajmniej kilka awaryjnych sposób, jak zmyć makijaż bez wacików. Wystarczy odrobina kreatywności i szybka analiza tego wszystkiego, co akurat mamy pod ręką.

Kobieta zdjęcie utworzone przez cookie_studio – pl.freepik.com