Selfie couple with top vertical point of view – happy active adult people enjoy kayak at the ocean – summer tourist in holiday vacation lifestyle – action camera and cheerful man and woman

Kamera sportowa to urządzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Mimo tego, że sprzęty te charakteryzują się naprawdę niedużym rozmiarem, to są one w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Mają liczne przydatne funkcje, a możliwość zamocowania ich na rowerze, kasku, czy motocyklu sprawia, że stawia na nie naprawdę wiele osób. Wybór jest całkiem spory, dlatego zdecydowanie się na odpowiedni sprzęt, może być naprawdę trudne. Sprawdź sam, co warto wiedzieć na ten temat!

Rozdzielczość kamery sportowej – co warto wiedzieć?

Rowery górskie czy skutery wodne to sprzęty, na których nie brakuje wielu emocji. Każdy z nas chciałby je uwiecznić, na co pozwala nam właśnie kamera sportowa. Aby jednak nagrania były wysokiej jakości, konieczne jest dobranie odpowiedniej rozdzielczości. W tym wypadku warto wspomnieć, że równie istotna jest płynność samych nagrań, która wyrażana jest w klatkach na sekundę. Jakie są najpopularniejsze wersje kamer sportowych względem rozdzielczości?

  • kamera sportowa HD – nagrywa wyłącznie w rozdzielczości 1280 × 720 pikseli, co być może nie być zbyt zadowalającym wynikiem,
  • kamera Full HD – w tym wypadku mamy do czynienia z najpopularniejszymi urządzeniami, które są nam w stanie zaoferować rozdzielczość na poziomie 1920 × 1080 pikseli. Co więcej, możemy także liczyć na świetną płynność na poziomie 60, a nawet 120 klatek na sekundę,
  • kamera sportowa 4K – to najwyższa klasa kamery sportowej, w której przypadku rozdzielczość nagrań będzie równa 3840 × 2160 pikseli. Nie można jednak nie wspomnieć o tym, że płynność najczęściej jest tutaj gorsza, aniżeli w wyżej wspomnianym sprzęcie i wynosi wyłącznie 30 klatek na sekundę.

Jak działa szerokokątny obiektyw?

Szerokokątny obiektów to świetne rozwiązanie w przypadku osób, które zamierzają nagrywać sporty wyczynowe. Rowery czy jazda na nartach to czynności, w których wypadku szerokokątny obiektyw może być po prostu niezbędny. Dzięki niemu możemy mieć pewność, że wszystkie najważniejsze szczegóły znajdą się także na filmie. Warto zaznaczyć, że wysokiej jakości kamery sportowe są w stanie zapewnić nam pole widzenia sięgające do nawet 170 stopni. Rozwiązanie to ma jednak także swoją wadę. W przypadku korzystania z obiektywu szerokokątnego, na filmie powstanie efekt rybiego oka, który będzie charakteryzował się zakrzywieniem linii prostych na bokach.

Czas pracy na baterii – to musisz wiedzieć!

Każdy z nas wie, że w terenie naprawdę trudno o prąd, dlatego niezwykle ważne jest to, aby kamera sportowa była w stanie działać na jednym ładowaniu dłużej niż godzinę. Wiele osób może stwierdzić, że to słaby wynik, aczkolwiek pamiętajmy o tym, że sprzęt ten jest naprawdę nieduży, a co za tym idzie, akumulator także nie jest dużych rozmiarów. Nie można jednak nie wspomnieć o tym, że niektóre modele są w stanie działać na jednym ładowaniu nawet ponad dwie godziny. Co robić, jeśli czas ten nam po prostu nie wystarcza? W takim wypadku warto zaopatrzyć się w dodatkowe akumulatory, które można łatwo zastępować w czasie wyczynowej zabawy.