Pielęgnowanie ogrodu to Twoja pasja? W takim razie z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że nic nie smakuje tak dobrze, jak własnoręcznie wyhodowane owoce lub warzywa. Aby móc cieszyć się ich wyjątkowym aromatem, musisz zdecydować się na zasadzenie odpowiednich roślin. Zastanawiasz się nad tym, jakie drzewa owocowe będą najlepszym wyborem? Czytaj dalej, a poznasz dwie sprawdzone propozycje.

Jakie drzewa owocowe wybrać do przydomowego ogrodu?

Podejmując decyzję o wyborze rodzaju drzewa owocowego, musisz zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze – określić, jaki smak owoców będzie Ci odpowiadał, a po drugie – sprawdzić, czy podołasz wymaganiom wybranej rośliny.

1. Jabłoń Szampion

Jabłoń Szampion to niezwykle popularna odmiana, która będzie świetnym wyborem nawet dla amatorów. Już w drugim roku uprawy wchodzi w okres owocowania. To drzewo co roku wydaje wiele owoców, które są gotowe do zbioru już od połowy września.

Czym charakteryzują się takie jabłka? Są średniej wielkości i zazwyczaj mają żółto-zieloną skórkę, pokrytą czerwonym rumieńcem. Ponadto są soczyste i słodkie, choć mają lekką kwaskową nutę. Będą rewelacyjnym wyborem nie tylko do bezpośredniego jedzenia, ale także na przetwory.

2. Grusza Lukasówka

Kolejnym drzewem owocowym, którego nie może zabraknąć w Twoim ogrodzie, jest grusza Lukasówka. Ta roślina nie ma dużych wymagań, dlatego z powodzeniem możesz ją uprawiać na swojej działce. Z tego drzewka co roku zbierzesz sporą ilość dużych gruszek o zielono-żółtej skórce. Ich miąższ jest soczysty i niezwykle aromatyczny. Świetnie sprawdzą się zarówno na surowo, jak i jako dodatek do ciast oraz składnik kompotów.

Jeżeli chcesz zasadzić w swoim ogrodzie drzewa owocowe, warto, abyś zaopatrzył się w nie w sprawdzonym sklepie ogrodniczym lub szkółce roślin. Patrząc na opinie internautów, można wysnuć wniosek, że zdrowe i starannie wyselekcjonowane rośliny znaleźć można w e-sklepie Zielonym do Góry. Pamiętaj, że najlepiej jest korzystać z doświadczenia innych i na tej podstawie wybierać docelowe miejsce zakupu drzewek.