Wielu schorzeń oraz chorób moglibyśmy uniknąć, jeżeli okresowo wykonywalibyśmy badania diagnostyczne.

Wielu schorzeń oraz chorób moglibyśmy uniknąć, jeżeli okresowo wykonywalibyśmy badania diagnostyczne. Bardzo ważne jest umawianie się do specjalistów nie tylko w momencie, gdy zauważamy u siebie niepokojące zmiany, ale również wtedy, gdy po prostu chcemy skontrolować swój stan zdrowia. Laryngolog prywatnie jest w stanie pomóc nam w wielu przypadkach.

Czym zajmuje się laryngolog?

Poradnia otolaryngologiczna to miejsce, które warto odwiedzić w wielu przypadkach. Laryngolog prywatnie Kraków zajmuje się diagnostyką, a następnie leczeniem schorzeń związanych z nosem, zatokami, gardłem czy krtanią. Jeżeli natomiast zauważamy u siebie problemy z uszami, umówić się możemy na wizytę do otolaryngologa. Zajmuje się on oczywiście nie tylko uszami, ale również wszystkim tym, czym lekarz laryngolog. W gabinecie wykonać możemy badanie błędnika (VNG) czy audiometrię.

Oczywiści warto wykonywać okresowe badanie słuchu, jednak istnieją sytuacje, w których odwiedzenie poradni otolaryngologicznej jest konieczne. Jeżeli pojawiają się u nas problemy związane z pogorszeniem słuchu, bólem ucha, szumami usznymi, obcym ciałem w uchu, zawrotami głowy, zaburzeniami równowagi, bólem zatok, przewlekłym nieżytem nosa, polipami w nosie, skrzywioną przegrodą nosową, częstym krwawieniem z nosa, ciałem obcym w jamie nosowej, chrapaniem, bezdechem nocnym, trudnością z połykaniem czy problemami z głosem koniecznie powinniśmy umówić się na wizytę.

Jakie schorzenia leczy ginekolog?

Zaleca się, aby systematyczne wizyty odbywały również kobiety w poradni ginekologiczno-położniczej. Dbanie o zdrowie kobiety powinny rozpocząć już w momencie pojawienia się pierwszej miesiączki. Ginekolog prywatnie Kraków oferuje profilaktykę, diagnostykę i leczenie m.in. chorób pochwy, sromu, szyjki macicy, narządów płciowych kobiet, endometriozy, mięśniaków macicy, nieprawidłowego krwawienia z dróg rodnych, nietrzymania moczu, nowotworów narządów rodnych, torbieli jajników, zaburzeń statyki narządów rodnych, zespołu policystycznych jajników czy stanów zapalnych szyjki macicy. W gabinecie ginekologicznym wykonać możemy również szereg badań – np. cytologicznych, hormonalnych, USG sutków, kolkoskopię czy krioterapię szyjki macicy.

Prywatne centra medyczne oferują również pomoc z zakresu zdrowia psychicznego, w tym leczenie uzależnień Kraków. Pomimo iż najczęściej nałóg kojarzy nam się z alkoholizmem, istnieje wiele innych jego odmian – np. uzależnienie od seksu, narkotyków, leków, nikotyny, hazardu czy zakupów. Niestety nie zawsze osoba chora jest w stanie sama uporać się z problemem, warto zatem zwrócić się o pomoc do specjalistycznej poradni.