Obrusy wielkanocne świąteczne są bardzo ważnym elementem wystroju strony przy okazji świąt Wielkanocy. Warto stawiać na produkty wysokiej jakości i wykonane z należytą starannością. Jednak czy na tym koniec? Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie obrusu świątecznego?

Obrusy świąteczne wielkanocne – białe czy kolorowe?

Coraz większą popularnością cieszą się od kilku lat kolorowe obrusy świąteczne na Wielkanoc. Rzeczywiście modele opatrzone haftami zajączków czy jajek są bardzo urocze. Coraz częściej klasyczne obrusy w kolorze białym uważane są za nudne i mało ciekawe. Jednak jest to podstawowy błąd. W praktyce obrus warto bowiem dobrać do stylu danego pomieszczenia i kolorystyki całego mieszkania czy domu.

Jeśli kuchnia jest nowoczesna, rzeczywiście najlepiej sprawdzi się biały, prosty obrus. Z kolei we wnętrzach utrzymanych w cieplejszej kolorystyce, strzałem w dziesiątkę są kolorowe obrusy świąteczne wielkanocne np. zielone. Znajdziesz je np. w szerokiej ofercie sklepu internetowego https://dehome.pl/pl/c/Obrusy-wielkanocne/144.

Z jakich materiałów produkowane są świąteczne obrusy na Wielkanoc?

Materiał wykonania obrusu również jest kwestią bardzo istotną. Wybór to jednak w dużej mierze kwestia indywidualnych upodobań. Obrusy bawełniane uchodzą za eleganckie, są jakościowe, ale drogie. W dotyku są miłe i nie ma problemów z utrzymaniem ich w czystości. Za to po kilku praniach zaczynają często tracić kolor.

Z kolei obrusy świąteczne wielkanocne z poliestru są trwałe i tanie jednocześnie. Nie gniotą się, a więc nie wymagają prasowania. Nie należy ich jednak prać w zbyt wysokiej temperaturze. Wtedy prezentują się przez długi czas jak nowe.

Mimo upływu lat wciąż bardzo popularne są obrusy ozdobione haftami – zajączków, kurczątek czy jajek. Trudno o lepszy wybór w przypadku wielkanocnego stołu. Obrus nakładany na stół w okresie świątecznym powinien się w końcu wyróżniać na tle obrusów wykorzystywanych na co dzień.