Gry sportowe cieszą się sporą popularnością i coraz częściej zastępują ludziom aktywność fizyczną. Fani każdej dyscypliny znajdą tu coś dla siebie. Gry mogą obejmować takie sporty jak piłka nożna, tenis albo wyścigi samochodowe. Na świecie nie brakuje nawet specjalnych rozgrywek e-sportowych, które przypominają mecze z kibicami na stadionie. Które gry sportowe na PC są uznawane za najlepsze?

Gry na temat piłki nożnej

Prawdopodobnie najpopularniejszą serią gier sportowych na świecie jest „FIFA”. Docenia się ją za realizm spotkań i świetny tryb wieloosobowy. Można w nią grać zarówno w sieci, jak i trójką znajomych na jednej kanapie. Najnowsza odsłona, czyli „FIFA 22” jeszcze lepiej udoskonaliła silnik gry i grafikę, przez co można się poczuć jak na prawdziwym stadionie. Docenić należy również tryb FUT, gdzie zbiera się swoją wymarzoną drużynę i dochodzi do starć z innymi zawodnikami w sieci.

Sławną grą na PC i głównym rywalem „FIFY” była kiedyś seria „Pro Evolution Soccer”, gdzie poleca się zwłaszcza szóstą odsłonę serii. Obecnie zastąpił ją „eFootball”, który jest do pobrania za darmo. Na świecie nie brakuje również fanów menadżerów piłkarskich, gdzie najlepszy jest „Football Manager 2022” dostępny głównie na PC. Gra znacznie różni się od typowych gier zręcznościowych. Bazuje ona głównie na planowaniu meczów, ustalania taktyki lub dokonywaniu transferów.

Najlepsze gry wyścigowe

Dużą popularnością cieszą się również gry wyścigowe, które obejmują głównie motoryzację. Zdarzają się jednak tytuły na PC o tematyce kolarskiej, takie jak „Pro Cycling Manager 2021”. Polega ona na zebraniu najlepszej drużyny kolarzy i startowaniu w najważniejszych zawodach na świecie. Dla fanów gier zręcznościowych idealnym tytułem będzie „Monster Energy Supercross – The Official Videogame 5”, w którym pokonuje się skomplikowane tory supercrossowe. Sympatycy czterech kółek będą dobrze bawić się przy „Grid Legends”. Najlepszą grą na temat Formuły 1 jest z kolei „F1 2021”, gdzie przyda się specjalna kierownica do PC.

Inne popularne dyscypliny sportu

Gry sportowe na PC mogą dotyczyć właściwie każdej popularnej dyscypliny. Przykładem jest „Olli Olli World” albo „Tony Hawk Pro Skater 1+2”, które polegają na wykonywaniu sztuczek na desce. Popularne są gry na temat tenisa, gdzie bardzo realistycznym tytułem jest „Virtua Tennis”. Niewiele gorzej wypada „Tennis Manager 2021”, w którym bardziej stawia się na tryb menadżera. Klasycznym tytułem dla fanów koszyków jest seria „NBA”, w której nigdy nie brakowało efektownych wsadów, podań oraz odbiorów. Rozgrywka jest bardzo szybka i świetnie nadaje się do gry czterema padami na PC.

EA Sports znane jest z szerokiej ofert gier sportowych. Bardzo wysoko oceniany jest „Madden NFL” na temat futbolu amerykańskiego albo „NHL 22” o hokeju. Jeśli ktoś chce spróbować kilku dyscyplin jednocześnie to może spróbować z „Igrzyskami Olimpijskimi 2022”, czyli oficjalną grą olimpiady w Tokio. Obejmuje ona prawie wszystkie znane dyscypliny sportu, dlatego nie trzeba decydować się jedynie na jedną konkurencję. Nie można zapominać o sportach zimowych, gdzie wciąż najpopularniejszą grą jest „Deluxe Ski Jump”.

Jeżeli szukasz gier sportowych na PC, to koniecznie zapoznaj się z encyklopedią gier serwisu Gram.pl, która jest dostępna na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/pc/sport/