Najpopularniejsze domowe zwierzęta? Z pewnością chodzi o kota oraz psa. Czworonożni przyjaciele od lat towarzyszą człowiekowi w codziennych czynnościach, darząc go swym zaufaniem oraz miłością. Należy jednak zaznaczyć, że małe zwierzątka również potrafią dać sporo radości. Królik, chomik, kawia, a nawet mysz i szczur – te stworzenia uczą odpowiedzialności, jednocześnie stając się ulubionymi pupilami dzieci. Jak zadbać o wymienione zwierzęta? Sklep zoologiczny posiada szereg przydatnych artykułów!

Opieka nad królikiem? W sklepie znajdziesz przestronne klatki

Jaka klatka? Im większa, tym lepsza. Króliki nie korzystają przecież z rozmaitych pięter oraz innych udogodnień, lecz poruszają się po stałym obszarze. Trzeba też wspomnieć, że mały zwierzak jest bardzo ruchliwy, więc „mieszkanie” powinno dawać temu stworzeniu ogromną swobodę. Potrzebne jest także miejsce na spanie, a także jedzenie. Dość powiedzieć, że wysokość klatki musi pozwolić królikowi zrobić stójkę (to dla niego naturalne zachowanie obronne).

Jakie podłoże i trociny? Najlepszym wyborem będzie drewniany żwirek. Oprócz tego, w klatce powinny się mieścić niezbędne przedmioty. Chodzi przede wszystkim o paśnik i poidło. Miska ceramiczna są wytrzymałe, a zwierzę będzie mieć problem z jej przewróceniem. Produkty są przy tym higieniczne. Gdzie otrzymasz wspomniane wyposażenie? Warto zajrzeć do dobrego sklepu zoologicznego.

Asortyment dla myszy? Dostępny w sklepie zoologicznym

Myszy uchodzą za zwierzęta, którymi bardzo łatwo się opiekować. Dlaczego tak się dzieje? Gryzonie niezwykle szybko przystosowują się do nowych warunków. Problemu nie stanowią też ich wymagania żywieniowe oraz pielęgnacyjne. Jak więc zająć się małą i przyjazną myszą?

Myszy chętnie korzystają z różnych zasobów pokarmowych. Gryzonie zajadają się zbożami, nasionami, owadami, a nawet resztkami pozostawionymi przez ludzi. Co więc dawać udomowionym zwierzakom? Przyda się gotowa sucha karma, oparta na zbożach. Jej udział w diecie powinien wynosić ponad 70%. Nie wolno zapominać o pokarmach uzupełniających. Mowa konkretnie o warzywach, owocach i ziołach zasobnych w witaminy oraz minerały. Dopasowane karmy proponuje sklep zoologiczny Cziko.

Co jeszcze musisz wiedzieć? Mysz powinna mieć odpowiednio zaaranżowane środowisko. To sprzyja jej zdrowiu, wpływa też na dobre samopoczucie. Chodzi o to, żeby zwierzak czuł się nie tylko swobodnie, ale także zupełnie bezpiecznie. Przy okazji, trzeba pozwolić by gryzoń miał przestrzeń na realizowanie naturalnych zachowań. Wszak myszy to bardzo ruchliwe zwierzęta.

Szynszyla w domu? Potrzebne artykuły są w sklepie!

Ten gryzoń potrafi przeżyć aż 20 lat w domowej hodowli. Potrzebna jest do tego konkretna klatka oraz odrobina spokoju. Co jeszcze warto zaznaczyć? Szynszyla to zwierzę stadne. Dlatego najlepiej kupić od razu całą gromadkę.

Czy szynszyla może zamieszkać w klatce po chomiku? Niestety nie jest to dobrym rozwiązaniem. Gryzoń charakteryzuje się po prostu większymi rozmiarami, więc mniejszy „domek” będzie mu zwyczajnie przeszkadzał. W odpowiednio dużej przestrzeni powinno się znaleźć między innymi poidło, miska na pokarm, podłoże, różnorodne zabawki dla szynszyli.

Opiekując się gryzoniem, zwracaj uwagę na jego wagę. Jeśli szynszyla staje się chudsza, warto udać się do weterynarza. To może być oznaka choroby. Samą klatkę należy zaś ustawić w miejscu cichym i spokojnym.