Fotel jest jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdego salonu. Znane i lubiane klasyki są też często uwzględniane w aranżacjach gabinetów domowych, a nawet w pokojach dzieci. Takie siedziska mogą mieć różne oblicza, jednak coraz częściej wybiera się designerskie pufy z oparciem, które do złudzenia przypominają tradycyjne fotele. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Poznaj 3 najważniejsze zalety puf foteli!

1. Pufa fotel zaopiekuje się Twoim kręgosłupem

Nie od dziś wiadomo, że klasyczne fotele wymuszają przyjęcie określonej pozycji ciała. Nie dla każdej osoby będzie to wygodne rozwiązanie. W tym obszarze pufa fotel jest całkowicie dopasowana do potrzeb użytkownika. Jej elastyczność sprawia, że doskonale podpiera kręgosłup, co pozwala na siedzenie w najwygodniejszej dla ciała pozycji. Jest jednak jeden warunek – pufa fotel musi być dopasowana do gabarytów osoby, która będzie z niej najczęściej korzystać. Na szczęście nie powinno być to dla Ciebie problemem. Wystarczy, że odwiedzisz e-sklep Pufoland – w kategorii: https://pufoland.com/pufy-fotele dostępne są meble przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Każdy zasługuje na odrobinę komfortu, prawda?

2. Designerski wystrój z pufą w formie fotela

Wciąż rosnącą popularność pufa fotel zawdzięcza swoim niewątpliwym walorom wizualnym. Obecnie dostępne na rynku modele różnią się między sobą wzorami i kolorami, dzięki czemu możesz błyskawicznie dopasować odpowiedni mebel do aranżacji wnętrza. Co ciekawe, pufy w formie foteli doskonale prezentują się w niemal każdym stylu – obłędnie wyglądają zarówno w nowoczesnych salonach, jak i w klasycznych pokojach dziecięcych. Z pewnością znajdziesz też model, który uzupełni wystrój gabinetu urządzonego w stylu glamour. Możliwości masz naprawdę wiele!

3. Mobilność i higiena puf w kształcie foteli

Kolejnym z atutów puf z oparciem jest ich waga. To stosunkowo lekkie meble, które można swobodnie przenieść w inne miejsce bez większego wysiłku. To daje dużą dowolność aranżacyjną i możliwość dopasowania ustawienia mebli do aktualnych potrzeb. Nowoczesna pufa fotel to rozwiązanie wprost uwielbiane przez rodziców – ich pociechy mogą korzystać z tego siedziska niemal bez ograniczeń. Meble nie mają ostrych kantów. Co więcej, nawet jeśli dzieci je zabrudzą, istnieje możliwość błyskawicznego doprowadzenia materiału do nienagannej czystości – to zasługa wykorzystanej na obiciu eko skóry, która dodatkowo jest odporna na przetarcia, zapewnia trwałość, a także gwarantuje, że wypełnienie utrzyma się na swoim miejscu. To zdecydowanie najważniejsze zalety tego rozwiązania.