Dzisiaj króluje minimalizm także, jeśli mowa o aranżacji wnętrz. Wiele osób rezygnuje z klasycznych kabin prysznicowych z drzwiami na rzecz ścianek prysznicowych. Powstają w ten sposób oryginalne kabiny typu walk-in. Sprawdzają się w pomieszczeniach różnej wielkości. Jakie zalety mają ścianki prysznicowe i kiedy warto się na nie zdecydować? Jaki wariant wybrać do swojej łazienki?

Czym jest ścianka prysznicowa?

Ścianka prysznicowa to szkło hartowane montowane na aluminiowym profilu ze wspornikiem. Instalowane bywa na płytkach ceramicznych lub na brodziku. Powstaje w ten sposób swego rodzaju kabina prysznicowa typu walk-in. Nie ma ona drzwi prysznicowych. Taką ściankę prysznicową zamontować można w zasadzie w każdym miejscu np. w rogu pomieszczenia.

To rozwiązanie świetnie sprawdza się w niewielkich łazienkach, gdzie nie można sobie pozwolić na montaż standardowej kabiny z otwieranymi drzwiami. Kabiny typu walk-in są polecane przede wszystkim seniorom i osobom o zmniejszonej sprawności ruchowej. Sporą ofertę ścianek prysznicowych można znaleźć w sklepie internetowym https://kapielowy.pl/prysznic/kabiny-prysznicowe/scianki-prysznicowe.

Jaką ściankę prysznicową warto wybrać?

Kluczowe znaczenie ma oczywiście wielkość łazienki. Do wyboru są ścianki prysznicowe o zróżnicowanej wielkości. W małych pomieszczeniach dobrze sprawdzają się kabiny ze stałą ścianką boczną, bo pozwalają na optymalne wykorzystanie każdego centymetra wolnej przestrzeni.

Wszystkie szyby prysznicowe są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Różnić się między sobą  mogą jednak kolorem czy stopniem transparentności. Ciekawą propozycją są ścianki prysznicowe, w których szkło hartowane jest matowe i ozdobione różnymi wzorami. Równie dobrze może być jednak przezroczyste. Każdy powinien wybrać opcję, która jest dla niego najbardziej komfortowa. Zazwyczaj doskonale sprawdzają się szyby mleczne. Zapewniają one sporą prywatność, a jednocześnie są dość subtelne, delikatne.

Jeśli mowa o ściankach prysznicowych, to taflę szkła hartowanego zamontować można na brodziku lub bezpośrednio na podłodze. Nie bez znaczenia jest także kolor profilu, na którym znajdzie się dana ścianka prysznicowa. Od tego bowiem w dużej mierze zależy aranżacja całego wnętrza. Wybór w tym zakresie na rynku jest coraz większy. Profile często bywają np. czarne lub złote. Pierwsze pasują do modnej stylistyki loftowej, a drugie dopełnić mogą z kolei pomieszczenia utrzymane w stylu glamour.