Shopify zalicza się obecnie do najpopularniejszych platform ecommerce na świecie. Szacunki wskazują, że obecnie obsługuje ona około 4,4 miliona stron internetowych w 175 krajach na całym świecie. Ta popularność mogłaby świadczyć, że to pierwszy wybór, gdy planujesz sklep online. Jak każda inna platforma, także i Shopify ma jednak swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

1. Czym jest Shopify?

2. Najważniejsze zalety platformy Shopify

3. Wady Shopify

Ile kosztuje korzystanie z Shopify? W każdym przypadku masz do dyspozycji okres próbny 14 dni za darmo. Po tym czasie trzeba zdecydować się na jeden z planów abonamentowych: Plan Basic, Plan Regular lub Plan Advanced. Więcej informacji na temat całej platformy znajdziesz na https://brandactive.pl/blog/ oraz poprzez support platformy.

Czym jest Shopify?

Shopify to kompleksowa platforma ecommerce w modelu SaaS (Software as a Service), pozwalająca na tworzenie i zarządzanie sklepami internetowymi. Nie tylko umożliwia sprzedaż fizycznych produktów, ale także usług, produktów cyfrowych, biletów, subskrypcji.

Jako platforma SaaS, Shopify gwarantuje bezpieczeństwo i niezawodność. Oferuje również szeroki zakres narzędzi do optymalizacji sklepów online, włączając w to szablon w kilku wersjach, procesory płatności, narzędzia marketing, content i SEO. Użytkownicy mogą rozszerzyć funkcjonalność swojego sklepu na platformie, integrując go z innymi platformami za pomocą aplikacji i wtyczek w Shopify Marketplace.

Więcej informacji o tym, kiedy warto zdecydować się na Shopify znajdziesz na https://brandactive.pl/shopify-plus-kiedy-nie-warto.

Najważniejsze zalety platformy Shopify

Do najważniejszych zalet Shopify z pewnością zalicza się łatwa, szybka, bardzo intuicyjna obsługa. Ogromnym atutem jest fakt, że developer dostarczył szereg cennych narzędzi, takich jak bezpieczne bramki płatności, narzędzia marketingowe, wstępnie skonfigurowane układy, z których możesz korzystać od razu, dziesiątki aplikacji do dropshippingu, marketingu i nie tylko. Szablony są w pełni responsywne i stosunkowo elastyczne.

Dla użytkownik dostępne są także różnego rodzaju usługi. Możliwości e-mail marketingu i SEO są już wbudowane w promocję, a Shopify Shipping wspiera wysyłkę.

Wady Shopify

Shopify ma również pewne wady. Do najważniejszych zaliczają się ograniczenia w dopasowaniu strony. Możesz dokonywać tylko drobnych modyfikacji w szablonach i kodzie, dlatego przy wyższym stopniu kreatywności te możliwości przestają wystarczać. Może być także konieczne zainstalowanie szeregu aplikacji w celu zwiększenia funkcjonalności Twojego sklepu.