Planujesz urządzić funkcjonalną, a jednocześnie przytulną sypialnię? Zadbaj więc o to, by znalazły się w niej niezbędne elementy wyposażenia. Do niepozornych, choć niezwykle praktycznych mebli bez wątpienia zaliczyć możemy szafki nocne. Zastanawiasz się, dlaczego warto mieć je w sypialni? W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jak je wybrać!

Dlaczego warto zainwestować w szafki nocne do sypialni?

Choć za najważniejszy mebel w sypialni uznaje się wygodne łóżko, warto zadbać o to, by miało ono odpowiednią oprawę. Z pewnością przyznasz, że o wiele lepiej prezentuje się w towarzystwie stolików nocnych – najlepiej jeśli są ustawione po obu stronach łóżka. Te niepozorne elementy wyposażenia sprawiają, że aranżacja jest spójna, praktyczna i niezwykle klimatyczna.

Stoliki nocne do sypialni są niezwykle przydatnymi meblami – umożliwiają wygodne przechowywanie niezbędnych drobiazgów, które z pewnością lubisz trzymać przy łóżku. Na odpowiednio dopasowanej szafce położysz np. telefon podłączony do ładowarki. Znajdzie się na niej także miejsce na ulubioną, czytaną przed snem książkę lub szklankę wody, po którą sięgniesz po przebudzeniu.

Jak wybrać szafki nocne?

Jednym z najważniejszych kryteriów, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu stolików nocnych, są ich wymiary. Odpowiednio dopasowana szafka powinna mieć taką samą wysokość jak łóżko. Dzięki temu korzystanie z niej będzie komfortowe i bez wysiłku dosięgniesz do budzika lub po szklankę wody.

Na rynku dostępne są różne rodzaje mebli. Ciekawe modele oferuje np. e-sklep MS Furniture – w kategorii: https://msfurniture.pl/sypialnie-szafki-nocne znajdziesz szafki nocne zarówno z szufladami, jak i z półkami z klasycznym frontem. To dodatkowe miejsce do przechowywania drobiazgów, z których z pewnością korzystasz w sypialni. Blat szafki powinien być uporządkowany, dlatego staraj się schować w niej wszystko, co na ogół leży na widoku.

Design ma znaczenie!

Każdy element wyposażenia pokoju musi być funkcjonalny, ale nie należy lekceważyć jego wartości estetycznej. Szafki nocne do sypialni powinny być dopasowane wizualnie do łóżka, ale także do pozostałych mebli, które znajdują się w tym wnętrzu. Odpowiednio dobrane powinny współgrać przede wszystkim z łóżkiem i tworzyć z nim spójną całość. Istotne jest to, by były wykonane z tego samego materiału, a także miały podobny kształt i kolor. Jeżeli urządzasz sypialnię w stylu nowoczesnym czy glamour, stoliki nocne powinny być także wykończone w tej stylistyce. To niezwykle istotne, jeśli chcesz, by we wnętrzu panowała harmonia.