Wesele można urządzić na różne sposoby. Już na wiele miesięcy przed uroczystością młode pary zachodzą w głowę, jak powinno wyglądać przyjęcie weselne. Okazuje się, że coraz więcej nowożeńców wraca do korzeni i organizuje tradycyjną biesiadę weselną. Podpowiadamy, gdzie urządzić takie wesele w Krakowie.

Tradycyjna biesiada – wesele marzeń

Narzeczeni marzą o tym, aby goście świetnie się bawili na ich weselu. Nie każdy dobrze się czuje na luksusowym przyjęciu w stylu glamour czy art-deco. Tymczasem biesiady kochają wszyscy! Doświadczenie pokazuje, że na takich „swojskich” weselach goście zdecydowanie lepiej się bawią. Trzeba tylko wiedzieć, jak i gdzie zorganizować takie tradycyjne przyjęcie weselne.

„Graj, piękny Cyganie”, czyli poderwij gości do tańca

Sala weselna na biesiadę powinna zapewniać swobodną i rodzinną atmosferę. Sprawdzą się klimatyczne drewniane wnętrza w stylu karczmy. Warto tu podkreślić, że biesiada wesele w takiej karczmie to świetny wybór także ze względów akustycznych.

Drewniane sale mają duży potencjał akustyczny, ponieważ drewno absorbuje dźwięki i przyczynia się do redukcji echa. Kapela weselna z pewnością będzie zachwycona waszym wyborem.

Zespół weselny powinien znać lokalny folklor i wplatać ludowe melodie pomiędzy współczesne hity. Taki wybór kapeli weselnej to gwarancja doskonałej zabawy – zarówno dla starszych, jak i młodszych uczestników wesela.

Przez żołądek do serca gości – zadbaj o pyszne jedzenie

Wybierzcie dom weselny, który serwuje wyjątkowe dania ze świeżych składników od lokalnych dostawców. Przed zarezerwowaniem sali warto samemu skorzystać z oferty restauracji i skosztować dań. Ostateczne menu skomponujesz przy udziale personelu, który pomoże dopasować kartę dań do potrzeb twoich gości.

Każde wesele jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. Na stołach mogą zagościć dania tradycyjne, takie jak domowy rosół z makaronem, pieczony schab czy żurek staropolski z białą kiełbaską i ziemniakami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby dania były nowocześniejsze.

Biesiada weselna w Krakowie czy poza miastem – na co się zdecydować?

Pamiętaj, że nie musisz organizować wesela w samym Krakowie. Poza miastem możesz liczyć na dużo korzystniejsze ceny, a infrastruktura pozwala na dogodny dojazd. Podczas wesela liczy się także otoczenie sali weselnej.

Unikatowe położenie sali – w malowniczym miejscu pośród lasów i gór – tworzy niezapomniany charakter wesela i doskonale wpisuje się w biesiadny styl. Taką salę znajdziesz już w odległości 20 minut samochodem od Krakowa. Zajazd Biesiada mieści się w Głogoczowie (między Krakowem a Myślenicami) i stanowi idealne miejsce na weselną biesiadę.