Wiertarka wielowrzecionowa to niezwykle funkcjonalna maszyna, jaka sprawdzi się w każdej stolarni. Nie zapominajmy o tym, że praca w stolarni wymaga używania nowoczesnych i wydajnych sprzętów. Nieoceniona jest wiertarka wielowrzecionowa, która ma wiele zalet. Dlaczego warto na nią postawić? Jakie daje możliwości? Czym cechuje się wiertarka tego typu? Co oferują producenci?

Używana wiertarka wielowrzecionowa

Jeśli nie stać nas na całkiem nowe urządzenie, możemy poszukać używanego sprzętu. Często bazuje on na doskonałej jakości i atrakcyjnej cenie, co zachęca do zakupu. Wiertarka wielowrzecionowa ma prostą konstrukcję. Korzystają z niej zazwyczaj specjaliści w każdej stolarni, lecz nawet osoby początkujące poradzą sobie z jej obsługą. Maszyna do drewna jest szybka, wydajna i łatwa w obsłudze. Podczas wyboru, trzeba pamiętać o następujących parametrach:

  • wielkość maszyny,
  • ilość wrzecion,
  • odległość między osiami wrzecion wiertarskich,
  • wydajne i sprawne działanie,
  • atrakcyjne cena,
  • najlepsza jakość.

Wybór wiertarki do stolarni wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem.

Jak dokonać wyboru?

Pamiętajmy o tym, że wiertarka wielowrzecionowa ma szerokie zastosowanie w wielu firmach. Podczas zakupu musimy mieć na uwadze szereg czynników. Warto w tym wypadku odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jaka moc da nam komfort? Jak często będziemy korzystać z urządzenia? Jakie czynniki spełnią nasze oczekiwania? Z pewnością nie możemy zapominać o wielkości i wyposażeniu stołu roboczego. Kolejne kwestie to możliwość regulacji maszyny i rodzaj głowic wiertarskich. Głowica ma za zadanie dawać nam całkowity dostęp do wrzecion. Zamontowane na wrzecionach wiertła powinny bazować na bezpieczeństwie i dawać możliwość szybkiej wymiany. W tym wypadku pomocne są szybkozłączki, w których zaciska się wiertła.

Szeroki wybór maszyn stolarskich

Na rynku znajdziemy wiele używanych wiertarek wielowrzecionowych. Nie bez znaczenia są precyzyjne i wygodne sprzęty, jakie są wyposażone dodatkowo w przydatne komponenty. Jeszcze kilka lat temu trudno było znaleźć taki sprzęt. Aktualnie możemy z łatwością zakupić maszyny stolarskie w wielu sklepach i ogłoszeniach prywatnych. Maszyna stolarska tego typu jest niezbędna w każdej stolarni. Pozwala dokładnie i rzetelnie wykonywać pracę, zachowując doskonałą jakość.

Używana wiertarka wielowrzecionowa cieszy się sporym zainteresowaniem na polskim rynku. Korzystamy z niej w wielu firmach, gdzie dochodzi do obróbki drewna. Istotne jest wiele parametrów, jakie wpływają na sprawną pracę.