Praktycznie co dwa lata pojawiają się nowe metody odmładzania twarzy. Usuwanie zmarszczek za pomocą skalpela, czy botoksu odeszły już dawno w odstawkę. Również bardziej nowoczesny kwas hialuronowy nie jest już jedyną metodą na nieinwazyjne i skuteczne odmładzanie skóry. Swego czasu modne i bardzo polecane było stosowanie laserów: nie tylko na wygładzanie twarzy, ale również na usuwanie przebarwień, czy zamykanie naczynek. Hitem stały się też nici liftingujące, a ostatnio świat medycyny estetycznej grzeje HIFU. Czym ta metoda odmładzania twarzy różni się od pozostałych i co obecnie jest najlepsze, gdy chcemy szybko, bezboleśnie, a przede wszystkim skutecznie odświeżyć i odmłodzić twarz?

Zabiegi inwazyjne, w których przebiegu dochodzi do przerwania ciągłości skóry i po których trzeba zarezerwować sobie czas i siły na niełatwą rekonwalescencję, odchodzą już w niebyt. Tak naprawdę, tak inwazyjna ingerencja w urodę odbywa się poprzez operacje plastyczne. Obecnie, aby uzyskać bardzo dobre efekty w odmładzaniu, nie trzeba liczyć się z koniecznością długiego gojenia się skóry. Najgorsze, co może nas spotkać po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej to uczucie ściągnięcia, rwania, pieczenia skóry, które to odczucia być może zdemolują nasze plany najwyżej na nadchodzące 3 dni. Na przykład, mezoterapia Siedlce powoduje, że skóra może być zaczerwieniona przez kilka dni i nie należy w tym czasie robić mocnego makijażu, aby nie zanieczyszczać jej i nie doprowadzić do ryzyka powstawania infekcji. Powiększanie ust Siedlce za pomocą kwasu hialuronowego może spowodować, że przez pierwsze dni po zabiegu nasze usta będą nieco większe niż w finalnie zakładanym efekcie, jednak nadal nie jest to taka zmiana, która powodowałaby konieczność wycofania się z życia zawodowego lub towarzyskiego u pacjenta.

Tak niska inwazyjność w ciągłość skóry jest też bardziej lubiana przez lekarzy, którzy muszą liczyć się z tym, że im większa ingerencja w ciało, tym większe jest ryzyko powikłań po zabiegach.

Najnowsze trendy w medycynie estetycznej

Mimo że oczywiście bardzo spektakularne efekty zmian są do osiągnięcia poprzez bardziej inwazyjne metody, to jednak coraz więcej pacjentów przekonuje się do tego, że zdecydowanie bardziej istotne od totalne metamorfozy jest regularne dbanie o skórę. Gdy jest ona świetnie nawilżona, napięta, jędrna i jeśli usuwane są z niej przebarwienia, wygląd pozostaje naturalny i na tyle dobry, że wielu pacjentów ceni sobie to zdecydowanie bardziej niż zmianę rysów twarzy czy odmładzania twarzy na siłę. Metody intensywnego poprawiania rysów twarzy z czasem zawodzą, gdy okazuje się, że kobieta nie wygląda wcale młodziej, a coraz dziwniej, sztucznie. Być może trudno powiedzieć, czy ma 30, czy 60 lat, jednak nie sprawia tak pozytywnego wrażenia jak kobieta, odnośnie której mamy jasność, na jakim etapie życia się znajduje, bo widzimy na jej twarzy charakter. A jest on w pewien sposób uwidoczniony przez zmarszczki mimiczne: szczególnie te znajdujące się wokół oczu, których nie warto się pozbywać, bo często nadają naszej twarzy łagodnego, pogodnego wyrazu. Dlatego usuwanie zmarszczek Siedlce dziś, w latach 2020 i dalej ma już zupełnie inny wymiar niż jeszcze w latach 90-tych ubiegłego wieku lub nawet w latach 2000, gdy nadal królował botoks i rzeźbienie twarzy na nowo jako sposobu na zatrzymanie młodości. Obecnie liczy się naturalność, podkreślanie charakteru i samoakceptacja, a w stosowaniu zabiegów medycyny estetycznej o to, aby zyskać efekt mniej zmęczonej i nieco świeższej, bardziej zadbanej wersji samej siebie.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybrać w 2022 roku?

Sposobów na to, aby uzyskać taki efekt, jest obecnie bardzo wiele. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań. Jeśli naszym problemem jest wiotczenie skóry, nadmierne jej przesuszenie, wtedy zdecydujmy się na mezoterapię. Najlepiej tą, w trakcie której używa się ampułki z kwasem hialuronowym. Jeśli mamy problem z przebarwieniami, lepiej jest stosować peeling lub laserowe usuwanie przebarwień. Jeśli chcemy odzyskać elastyczność skóry, dobrze sprawdza się kuracje laserowe. Gdy chcemy domknąć rozszerzone pory po głębokim oczyszczaniu, postawmy na radiofrekwencję mikroigłową. Większość z tych zabiegów polega na uszkadzaniu naskórka przez mikrowkłucia, co powoduje, że skóra sama uruchamia procesy intensywnej odbudowy. Wtedy gęstnieje, odświeża się i regeneruje. Dobry lekarz medycyny estetycznej dobierze nam zabieg dopasowany do naszej skóry i poprowadzi go tak, aby została zachowana równowaga między kontrolowanym uszkodzeniem skóry a efektem.

Nucleofill – nowoczesny sposób na wygładzanie zmarszczek

Długotrwałe podrażnienie skóry po takich zabiegach obecnie nie jest problemem, bo stosuje się metody biorestrukturyzacji naskórka. Jedną z nich nie jest Nucleofill, który powoduje, że za odnowę skóry po mikrouszkodzeniach nie odpowiada już stymulowane wytwarzanie białek podporowych, ale wykorzystanie mediatorów komórkowych. Dzięki takiemu mechanizmowi działania, spłycanie drobnych zmarszczek, odświeżanie, nawilżanie i odnowa skóry za pomocą zabiegu Nucleofill jest skuteczne, przyjazne i stanowi bardzo poważną konkurencję do wstrzykiwania kwasu hialuronowego pod skórę.