Nie wiesz, co podarować dziecku z okazji Pierwszej Komunii albo nastolatkowi na bierzmowanie? Zależy Ci na skromnym upominku, który jednocześnie będzie pamiątką na długo? Zobacz, co najlepiej podarować na takie okazje.

Książki o tematyce religijnej

Jeżeli nie masz pomysłu na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej lub bierzmowania, warto zdecydować się na książkę. Wybierz taką, która będzie odpowiednia do wieku obdarowywanej osoby. Dla dziecka pierwszokomunijnego dobrym rozwiązaniem będą ilustrowane opowieści biblijne albo życiorysy świętych. Ciekawym pomysłem są też komiksy o tematyce religijnej. W ofercie księgarni internetowej https://praweksiazki.pl/ znajdziesz nawet Biblię w formie komiksu. Dla bierzmowanej młodzieży dobrym prezentem będzie książka o wybranym przez daną osobę patronie.

Jeśli nie chcesz kupować typowo religijnej książki, świetnym pomysłem mogą być „Opowieści z Narnii”. Z pewnością przypadną one do gustu nastolatkom, a jednocześnie będą stanowiły piękną pamiątkę na półce. Alternatywą są też książki związane z historią Polski albo poradniki, np. o przyjaźni. Dużą popularnością cieszy się też oparta na faktach opowieść „Niebo istnieje… Naprawdę!”.

Audiobooki i filmy DVD dla dzieci i młodzieży

Zastanawiasz się, co jeszcze można podarować na Pierwszą Komunię Świętą lub bierzmowanie? Jeśli nie jesteś pewien, czy obdarowywana przez Ciebie osoba lubi czytać książki, ciekawą pamiątką może być audiobook. Książkę w takiej formie można słuchać w każdej chwili, zarówno w autobusie, jak i tuż przed snem w łóżku. Alternatywną propozycją jest też film DVD o tematyce religijnej. Wiele filmów przedstawia wydarzenia biblijne, świętych lub zasady wiary w naprawdę interesujący i nowoczesny sposób.

Gry o tematyce religijnej

Większość dzieci i nastolatków lubi gry. Niektórzy preferują te tradycyjne, planszowe, z kolei inni wolą gry komputerowe. W związku z tym udanym prezentem na pewno okaże się właśnie gra. Z okazji Pierwszej Komunii Świętej można podarować np. „Komputerowy quiz o Kościele”. Wśród gier planszowych warto zwrócić uwagę na „Różańcowych Odkrywców” albo „Savoir-vivre”. Alternatywą są też ciekawe kolorowanki patriotyczne, religijne lub historyczne, które mogą przypaść do gustu zarówno młodszym, jak i starszym.

Jak widać, jest naprawdę wiele możliwości, co podarować z okazji Pierwszej Komunii Świętej albo bierzmowania. Przede wszystkim warto w takie dni nie zapomnieć o aspekcie duchowym i zadbać o to, aby prezent choć częściowo był związany z wiarą.