Planujesz założyć przydomowy warsztat i zastanawiasz się, jakie narzędzia szczególnie Ci się przydadzą? Z pewnością warto zakupić akumulatorową piłę szablastą. Do czego ona służy i jakie są jej zalety? Przekonaj się!

Czym jest piła szablasta?

Piła szablasta bywa nazywana także lisim ogonem. Jest to lekki i bardzo poręczne urządzenie, które służy do cięcia różnych materiałów. Piła szablasta jest wyposażona w jednofazowy silnik, który wprawia w posuwisto-zwrotny ruch zamontowany na niej brzeszczot. Warto wiedzieć, że piła szablasta umożliwia wykonywanie niezwykle gładkich, precyzyjnych i szybkich cięć. Co istotne, nie musisz się już martwić o postrzępione krawędzie.

Jakie zalety mają akumulatorowe piły szablaste?

Dużą popularnością cieszą się piły szablaste z akumulatorem. Zastanawiasz się, jakie są ich zalety? Otóż są one niezwykle proste i wygodne w obsłudze. Dzięki temu sięgają po nie chętnie nie tylko profesjonaliści, ale także amatorzy. Użytkownik takiej piły musi tylko odpowiednio ją prowadzić, reszta należy już do narzędzia. Poza tym akumulatorowe piły szablaste można zabrać ze sobą niemal wszędzie. Nie musisz już obawiać się, że w danym miejscu nie będzie dostępu do prądu. Są one przeznaczone do stosowania w każdych warunkach. Sprawdzają się nie tylko w domu, ale także garażu, ogrodzie itp.

Jakie zastosowanie mają akumulatorowe piły szablaste?

Chcesz wiedzieć, jakie zastosowanie mają akumulatorowe piły szablaste? Otóż są to narzędzia bardzo uniwersalne. W zależności od parametrów danej piły, a także od brzeszczotu możesz przecinać np. mokre i suche drewno, materiały izolacyjne, płyty włóknowo-cementowe, metal, a niekiedy nawet pustaki lub cegły. Co ciekawe, piła szablasta jest często wybierana zamiast wyrzynarki ze względu na jej większą dokładność i pozostawianie gładszych krawędzi. To także dobra alternatywa dla piły tarczowej. Warto wiedzieć, że za pomocą piły szablastej możesz ciąć pod zmiennym kątem, a także uzyskać dowolne kształty.

Wybór akumulatorowej piły szablastej

Zastanawiasz się, jaką akumulatorową piłę szablastą kupić? Przede wszystkim zwróć uwagę na ilość suwów, czyli liczbę ruchów, jaką wykonuje brzeszczot w ciągu minuty. Znaczenie ma także grubość, długość i materiał brzeszczotu. Oprócz tego istotna może być głębokość cięcia i moc urządzenia. Warto również sprawdzić pojemność akumulatora, czas ładowania itp. Wysokiej jakości akumulatorowe piły szablaste znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://lpbros.pl/pl/c/Szablaste/30.

Akumulatorowe piły szablaste to doskonałe rozwiązanie dla każdego. Jeśli zakupisz takie narzędzie, z pewnością nie pożałujesz swojej decyzji.