Marzysz o prostych, gładkich i lśniących pasmach włosów? Boisz się, że prostowanie może je uszkodzić i zastanawiasz się, czy istnieje alternatywa dla tradycyjnej prostownicy? Zobacz, w jaki inny sposób możesz to zrobić.

Prostowanie włosów

Na rynku dostępne są różne narzędzia do prostowania włosów, takie jak prostownice, szczotki prostujące czy lokówki z funkcją prostowania. Niestety, codzienne korzystanie z takich urządzeń może znacznie osłabić, a w efekcie zniszczyć włosy. Wiele osób regularnie prostujących włosy skarży się na pozbawione blasku, suche, cienkie i łamliwe pasma. Oczywiście wszystko zależy od techniki, zastosowanych odżywek, jakości urządzenia i indywidualnych predyspozycji. Warto jednak szukać alternatywnych rozwiązań, pozwalających uniknąć tak wysokiej temperatury.

Szampon prostujący włosy

Zastanawiasz się, czy istnieje inny sposób na wyprostowanie włosów? Rozwiązaniem dla Ciebie może być specjalny szampon prostujący. W jaki sposób działa? Otóż łączy się on z keratyną włosa i pod wpływem ciepła oraz mieszanki kwasów prowadzi do denaturacji białka. Musisz wiedzieć, że jest to zupełnie bezpieczny proces dla Twoich włosów. Nie uszkadza on wiązań dwusiarczkowych, a kwasy organiczne nie tylko prostują pasma, ale również zapewniają im ochronę. Nie wiesz, gdzie kupić taki szampon? Jedyny tego typu produkt znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://sweethair.pl/.

Zalety szamponu prostującego włosy

Warto mieć świadomość tego, że szampon prostujący włosy ma naprawdę sporo zalet. Przede wszystkim nie zawiera szkodliwego formaldehydu, więc nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich włosów. Poza tym sam zabieg trwa maksymalnie 90 minut, natomiast efekty utrzymują się aż 3-4 miesiące. Dzięki temu wreszcie możesz zapomnieć o konieczności codziennego prostowania włosów. Jednocześnie jedna butelka starczy nawet na 20 aplikacji, więc możesz zakupić go razem z przyjaciółkami. Jeśli prowadzisz zakład fryzjerski, tym bardziej jest to doskonały produkt dla Ciebie.

Oprócz tego istotne jest to, że po prostowaniu szamponem włosy są bardzo łatwe w ułożeniu. Co więcej, możesz w tym samym dniu wykonać również inne zabiegi, np. rozjaśnianie czy koloryzację. Nie musisz także obawiać się, że ponowne umycie włosów zaprzepaści cały efekt.

Jak widać, prostujący szampon do włosów to świetna alternatywa dla innych metod prostowania. Nie jest szkodliwy dla włosów i nie osłabia ich, natomiast efekt utrzymuje się naprawdę długo.