jak-poprosic-dziewczyne-do-tanca

Planujesz wyjście na imprezę do klubu, na przyjęcie urodzinowe, szkolną dyskotekę lub wesele? Zastanawiasz się, jak poprosić kobietę do tańca, żeby zachować klasę i wypaść dobrze w jej oczach? Poniżej znajdziesz kilka cennych porad, jak zachować się wobec kobiety, z którą chcesz zatańczyć w sposób odpowiedni do okoliczności.

Wielu mężczyzn nie wie, jak poprosić kobietę do tańca lub się tego obawia. Część jest leniwa lub przekonana o tym, że potrafią to robić i nie potrzebują żadnych porad od innych. Jednak gdy przychodzi ten moment, że znajdujesz się na parkiecie, warto pomyśleć, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na potencjalnej partnerce już na odległość i zachęcić ją do tego, by zgodziła się na wspólny taniec.

Jak poprosić dziewczynę do tańca w 5 krokach:

  1. Przyjmij odpowiednią pozycję
  2. Przywitaj się
  3. Poproś ją do tańca
  4. Poczekaj na jej odpowiedź
  5. Podziękuj i odprowadź

 

ANALIZA:

  1. Przyjmij odpowiednią pozycję. Gdy dostrzeżesz kobietę, z którą chciałbyś zatańczyć koniecznie nawiąż z nią kontakt wzrokowy, byle nie nachalnie. Uśmiechnij się przyjaźnie, daj się zauważać. Podejdź do niej spokojnym krokiem, tylko nie wpatruj się w nią jak dzikie zwierze. Zostaw około trzech stóp „osobistej przestrzeni” między wami, aby nie czuła się osaczona. Jeśli kobieta, z którą chcesz zatańczyć, stoi w tłumie przed tobą, spróbuj przedrzeć się przez grupę ludzi i stań tak, by być twarzą do niej, albo delikatnie dotknij jej ramienia, aby się odwróciła i spojrzała na ciebie.
  2. Przywitaj się. Upewnij się, że potencjalna partnerka skupiła na Tobie swoją uwagę. Zrelaksuj się, weź oddech, uśmiechnij się do niej i przywitaj się. Najczęściej wystarczy zwykłe “cześć”. Nie atakuj jej szarpaniem za rękę do tańca bez słowa wstępu, nie zachodź jej również od tyłu, wieszając się na jej ramionach i szepcząc coś do ucha. Nie jest to ani przyjemne, ani grzeczne, ani tym bardziej ujmujące i na pewno nie jest to skuteczny sposób na to jak poprosić dziewczynę do tańca
  3. Poproś ją do tańca. Po nawiązaniu pierwszego kontaktu wzrokowego i ustnego, wyciągnij lewą rękę unosząc dłoń do góry (mniej więcej na wysokości talii) do potencjalnej partnerki i tym samym zasugeruj jej, że chcesz ją poprosić do tańca. Oczywiście wypada również coś powiedzieć. Może to być zwykłe: „Czy chcesz zatańczyć?”,itp. Cały czas pamiętaj o miłym uśmiechu, sprawiaj wrażenie radosnego. Jeśli jesteś w miejscu, gdzie głośno gra muzyka, na dyskotece, w klubie, na koncercie, sam gest wyciągniętej dłoni zachęcającej do odbycia wspólnego tańca będzie wystarczająca jako zaproszenie.
  4. Poczekaj na jej odpowiedź. Najtrudniejsze już za Tobą! Teraz zobacz, jak kobieta zareaguje. Jeżeli powie TAK, chwyci Twoją rękę to osiągnąłeś cel! Gratulacje! Przejdź do kolejnego punktu i ciesz się tą chwilą. Jeżeli odpowie NIE: zachowaj spokój i opanowanie i przede wszystkim nie bądź niemiły. Po prostu powiedz “Ok, dziękuję, może innym razem” i odejdź najszybciej jak to możliwe, żeby nie przedłużać kłopotliwej sytuacji. Stań w bezpiecznej odległości i ponownie podejmij zadanie odnalezienia potencjalnej partnerki do tańca wśród innych kobiet. Czasami kobiety odmawiają tańca nie dlatego, że mężczyzna im się nie podoba, tylko z bardzo prozaicznych powodów, jak to, że bolą je nogi i chcą chwilę odpocząć, chcą sobie zrobić przerwę na drinka, skorzystać z toalety lub zamienić kilka słów z przyjaciółkami. W takich sytuacjach szansa na to, że nie wszystko jest przekreślone i dziewczyna nieco później sama odnajdzie Cię na parkiecie jest bardzo duża. Nie zniechęcaj się!
  5. Podziękuj i odprowadź. Bez względu na to, czy taniec był udany, czy nie, czy masz ochotę kontynuować, czy też zakończyć waszą zabawę na tym etapie, pamiętaj o tym, by powiedzieć “Dziękuję”. Nie jest sztuką jak poprosić dziewczynę do tańca, ale jak go kulturalnie zakończyć. Pamiętaj również o tym, by nie porzucać partnerki na środku parkietu. Odprowadź ją do miejsca, z którego pierwotnie ją wyprowadziłeś. Jeżeli siedziała gdzieś przy bocznym stoliku, lub stała z grupą znajomych, podejdź z nią z powrotem z to samo miejsce. Pamiętaj o tym, że nawet jeżeli chcesz z nią zatańczyć jeszcze jedną, czy nawet pięć piosenek, a przyszła w towarzystwie znajomych, musisz dać jej chwilę wytchnienia i zajmować całego jej czasu tylko swoją osobą. Daj jej szansę, by zatańczyła z kimś innym lub miała dłuższą chwilę na rozmowę z przyjaciółkami.

Jeżeli często zdarza się, że kobiety nie chcą kontynuować tańca, być może popełniasz w tańcu jakieś błędy, które odpychają Twoje partnerki. Warto zastanowić się nad kilkoma lekcjami tańca w profesjonalnej szkole. Będziesz mógł wyeliminować wady z pomocą wyszkolonej tancerki i poprosić o kilka praktycznych rad, które pomogą Ci ponownie podejść do zadania jak poprosić dziewczynę do tańca

Poniżej przydatny film instruktażowy 🙂

Grafika: www.pixabay.com/pl/coombesy