Leczenie ortodontyczne przy pomocy aparatów na zęby jest popularną metodą radzenia sobie z różnymi wadami zgryzu. Jednak niektóre elementy urządzenia mogą podrażniać błonę śluzową jamy ustnej i przyczyniać się do dyskomfortu. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą specjalne produkty stomatologiczne, które mają chronić przed otarciami. Zastanawiasz się, jak prawidłowo nakładać wosk ortodontyczny? Sprawdź, jak używać preparat.

Czym jest wosk ortodontyczny?

Wosk ortodontyczny to preparat dentystyczny specjalnie opracowany w celu łagodzenia dyskomfortu odczuwanego podczas noszenia aparatów na zęby. Służy do niwelowania otarć spowodowanych przez twarde elementy urządzenia takie jak zamki, łuki i pierścienie. Po produkt warto sięgać zwłaszcza na początku leczenia. Wosk nałożony na drażniące części stworzy gładką warstwę ochronną, która zapobiegnie powstawaniu nowych podrażnień w jamie ustnej. Najczęściej preparat ma postać cienkich zapachowych pasków i jest pakowany w plastikowe pudełko niewielkich rozmiarów. Dlatego wosk możesz mieć zawsze przy sobie. Co więcej, etui chroni produkt przed rozpuszczeniem i zgnieceniem.

Jak prawidłowo używać wosku ortodontycznego?

Wosk ortodontyczny jest bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy od paska oderwać mały kawałek i rozgnieść palcami. Pod wpływem ciepła produkt staje się plastyczny i daje się łatwo kształtować. Jak prawidłowo powinna wyglądać aplikacja wosku? Uformowaną kulkę wystarczy przykleić na element, który przyczynia się do powstania podrażnień w jamie ustnej. Zazwyczaj preparat nakłada się na zamki lub pierścienie w aparacie. 

Wosk ortodontyczny – jak długo się trzyma?

Prawidłowo nałożony wosk utrzymuje się nawet kilka godzin. Jeśli poczułeś, że preparat się starł, możesz od razu nałożyć kolejną warstwę. Ten produkt możesz stosować wiele razy w ciągu dnia, według własnych potrzeb. Pamiętaj, że wosk należy aplikować na dokładnie osuszoną część aparatu. Dzięki temu produkt będzie dłużej przylegał do zamku lub pierścienia.

Gdzie kupić wosk ortodontyczny?

W dobrej jakości wosk ortodontyczny zaopatrzysz się wyłącznie w specjalistycznych sklepach online. Takie miejsca oferują bogaty wybór preparatów od cenionych producentów w atrakcyjnych cenach. Co więcej, produkt zakupisz bez wychodzenia z domu w dogodnej dla siebie chwili. Przy wyborze dostawcy, stawiaj na zaufane e-sklepy, które cieszą się dobrą renomą. Wówczas możesz mieć pewność, że kupujesz produkt najwyższej jakości ze sprawdzonego źródła.