Krokusy, często nazywane także szafranami to jedne z pierwszych wiosennych kwiatów. Chcesz posadzić w swoim ogrodzie te wyjątkowe rośliny? Zobacz, o czym szczególnie musisz pamiętać i jak wybrać wysokiej jakości cebulki.

Cebulki krokusów – jakie wybrać?

Planujesz zaopatrzyć się w cebulki krokusów? Musisz wiedzieć, że niezwykle ważne jest to, aby wybrać renomowany sklep, który oferuje cebulki wysokiej jakości, pochodzące z certyfikowanych plantacji. Przy zakupie krokusów należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy cebulki są zdrowe. Najczęściej rośliny te atakowane są przez grzyby. Sprawdź także, jaki mają kolor cebulki, czy są jędrne i bez widocznych uszkodzeń mechanicznych. Warto wiedzieć, że wysokiej jakości produkty znajdziesz w ofercie sklepu sadzimycebulki.pl/krokusy.

Kiedy należy sadzić cebulki krokusów?

Zastanawiasz się, kiedy najlepiej sadzić cebulki krokusów. Musisz wiedzieć, że kwiaty wiosennych odmian rozwijają się najczęściej między marcem a kwietniem. Oczywiście niektóre odmiany przebijają spod śniegu nawet pod koniec lutego. Nie zapomnij, aby cebulki posadzić przynajmniej kilka tygodni przed nadejściem mrozów. Najlepiej zabrać się za to we wrześniu lub październiku. Z kolei krokusy kwitnące jesienią należy sadzić w sierpniu.

Jak sadzić krokusy?

Planujesz posadzić cebulki krokusów? Istotne jest przede wszystkim to, aby wybrać nasłonecznione miejsce z żyzną glebą. Pamiętaj także, że nie może ona być ani za sucha, ani zbyt wilgotna. Dobrze, jeśli będzie miała dużą zawartość próchnicy. Oczywiście odrobina cienia nie zaszkodzi tym kwiatów. Cebulki krokusów zakopuje się zazwyczaj na głębokości od 7 do 8 cm. Dotyczy to także uprawy w pojemnikach lub donicach. Co ważne, odstępy między poszczególnymi roślinami powinny być równe szerokości bulw.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zastanawiasz się, co jeszcze warto wiedzieć o uprawie krokusów? Otóż cebulki warto wykopywać co ok. 3 lata, a następnie wysuszyć, oczyścić i przechowywać w temperaturze 17–20°C. Poza tym musisz mieć świadomość tego, że krokusy można łatwo rozmnażać przez cebulki przybyszowe. Pamiętaj jednak, że zazwyczaj mijają dwa lata, zanim mała cebulka może wytworzyć dorodny kwiatostan.

Bez wątpienia, krokusy to kwiaty, które warto posadzić w swoim ogrodzie. Nie są one szczególnie wymagające, więc każdy poradzi sobie z ich uprawą. Nie zapomnij tylko o zakupie wysokiej jakości cebulek. Będziesz mieć wówczas pewność, że wyrosną z nich zdrowe i piękne kwiaty.